Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szepietowo: czwarta w Polsce wytwórnia biopaliw oddana do użytku

Czwarta w Polsce i pierwsza w województwie podlaskim wytwórnia biopaliw płynnych na własny użytek została oddana do użytku w PODR w Szepietowie. Wytwórnia z wydajnością 150 l na dobę i rocznym limitem 4 tony służyć ma przede wszystkim działalności edukacyjnej prowadzonej przez ośrodek. Formalności konieczne do spełnienia przy tego typu inwestycji sprawiły, że w jej uruchomieniu pomóc musiała firma doradcza z Bielska-Białej.

Paliwo wytwarzane z oleju rzepakowego jest przede wszystkim bardziej ekologiczne od kopalnego - przekonuje doradzający przy budowie wytwórni w Szepietowie Jan Zienkiewicz.

Ekonomicznie zakup i uruchomienie takiej instalacji opłacalne jest pod warunkiem, że uruchomi ją grupa rolników, którzy wspólnie uprawiają co najmniej 100 ha. Niebawem taka właśnie grupa zamierza wybudować drugą w Podlaskiem wytwórnię - na własne potrzeby, w Pańkach koło Choroszczy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę