Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Samorząd województwa chce tylko PKS Siemiatycze

Kilka godzin dyskutowali radni sejmiku województwa podlaskiego o ewentualnym przejęciu od rządu PKS-ów. Zarząd wnioskował o przejęcie dwóch z pięciu działających na terenie województwa przedsiębiorstw. Chciał tylko PKS Białymstoku i PKS Siemiatycze, ale Sejmik zgodził się na przejęcie tylko Siemiatycz.

- Tylko te dwa (PKS Białystok i PKS Siemiatycze – dop.red.) podmioty podjęły z nami rzeczową dyskusję o przyszłości – tłumaczył Jarosław Dworzański Marszałek województwa, dlaczego wniosek nie dotyczy wszystkich PKS-ów działających w województwie.
W trakcie sesji – złożono wniosek podpisany przez siedmiu radnych aby do tego grona dołączyć jeszcze PKS Zambrów. Wniosek ten nie uzyskał jednak wymaganej większości głosów i nie wszedł pod obrady. Żywo dyskutowany był za to wniosek zarządu województwa o przejęcie PKS-u Białystok. Ostatecznie w głosowaniu za przejęciem spółki było dokładnie tytlu samo radnych co przeciwko temu dlatego wniosek przepadł. Radni Sejmiku nieznaczną większością 10 „za”, 9 „przeciw” i 4 „wstrzymujących się” zgodzili się jedynie na wystąpienie do Ministra Skarbu Państwa z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie na rzecz Województwa Podlaskiego 100 % akcji Skarbu Państwa w spółce PKS w Siemiatyczach Sp. z o.o.

Co z pozostałymi PKS-ami?
- Jeśli minister (Minister Skarbu Państwa – dop. red.) zechce poczekać to może przejmiemy jeszcze któryś (PKS Łomża, PKS Suwałki – dop.red.). Jeśli nie to zostaną one skierowane do prywatyzacji – mówił marszałek Dworzański jeszcze zanim radni Sejmiku nie zgodzili się na przejęcie PKS-u w Białymstoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę