Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Przez niemal 150 lat wskazywała miejsce kaźni... Wczoraj została ścięta

Duża, stara i „trzeszcząca” wierzba, która przez niemal 150 lat wskazywał miejsce kaźni Polaków – mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej straconych w wyniku zemsty Moskali po nieudanym Powstaniu Styczniowym (1863-1864) i pochowanych na mokrej łączce, wczoraj wieczorem została ścięta.

Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza mieszkańcy ulicy Szosa Zambrowska prosili w dniu wczorajszym policję i straż pożarną o pilną interwencję w sprawie „trzeszczącej” wierzby przy ul. Szosa Zambrowska. Po konsultacjach Straży Pożarnej z MPGKiM oraz Wydziałem Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, podjęto decyzję o ścięciu tego drzewa, gdyż groziło ono zawaleniem i zniszczeniem ogrodzenia znajdującego się w pobliżu pomnika, zerwaniem linii energetycznej, a także stanowiło zagrożenie dla osób przechodzących bądź przejeżdżających w jej pobliżu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę