czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Kredyty na spłatę długów...

Zarząd Województwa podjął decyzję o poręczeniu kredytów bankowych, które zaciągną szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Łomży na spłatę części zobowiązań. W pierwszym przypadku chodzi o kwotę 10 milionów złotych, w drugim – 4 mln zł – poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa. - Sytuacja obu szpitali, a także szpitala wojewódzkiego w Suwałkach dramatycznie się pogarsza, a długi z każdym miesiącem rosną. Szpital w Białymstoku jest już zadłużony na 78,7 milionów złotych, a szpital w Łomży na ponad 34 mln zł.

Sytuację wszystkich trzech szpitali wojewódzkich pogarszają w szybkim tempie niedostateczne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także brak zapłat za ponadlimitowe świadczenia zdrowotne. W przypadku szpitala łomżyńskiego jest to ponad 4,9 mln złotych za rok ubiegły i ponad 3 miliony złotych za cztery pierwsze miesiące roku bieżącego.

Nowy rezonans magnetyczny
600 tysięcy złotych dostanie od władz województwa podlaskiego szpital w Łomży. Będzie to jego wkład własny przy zakupie rezonansu magnetycznego. Pozostałą kwotę dołoży ministerstwo zdrowia w ramach narodowego planu zwalczania chorób nowotworowych.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0