Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Kredyty na spłatę długów...

Zarząd Województwa podjął decyzję o poręczeniu kredytów bankowych, które zaciągną szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Łomży na spłatę części zobowiązań. W pierwszym przypadku chodzi o kwotę 10 milionów złotych, w drugim – 4 mln zł – poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa. - Sytuacja obu szpitali, a także szpitala wojewódzkiego w Suwałkach dramatycznie się pogarsza, a długi z każdym miesiącem rosną. Szpital w Białymstoku jest już zadłużony na 78,7 milionów złotych, a szpital w Łomży na ponad 34 mln zł.

Sytuację wszystkich trzech szpitali wojewódzkich pogarszają w szybkim tempie niedostateczne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także brak zapłat za ponadlimitowe świadczenia zdrowotne. W przypadku szpitala łomżyńskiego jest to ponad 4,9 mln złotych za rok ubiegły i ponad 3 miliony złotych za cztery pierwsze miesiące roku bieżącego.

Nowy rezonans magnetyczny
600 tysięcy złotych dostanie od władz województwa podlaskiego szpital w Łomży. Będzie to jego wkład własny przy zakupie rezonansu magnetycznego. Pozostałą kwotę dołoży ministerstwo zdrowia w ramach narodowego planu zwalczania chorób nowotworowych.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę