Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Wandalizm, nazizm czy głupota...

Swastyki nazistowskie, krzyż celtycki, i „88” kojarzone jako akronim od zawołania Heil Hitler! (H jest ósmą literą alfabetu) m.in. takie napisy od rana mogą obserwować mieszkańcy podłomżyńskiego Drozdowa. Nieznani dotąd sprawcy nocą namalowali je na kilku budynkach w tej miejscowości. Napisy są na szkole podstawowej, świetlicy wiejskiej, ośrodku zdrowia, sklepie i dawnym punkcie skupu mleka.

Napisy pojawiły się nocą z poniedziałku na wtorek. Izabela Białomyzy z KMP w Łomży mówi że wypytywani przez policjantów o napisy mieszkańcy Drozdowa nocą „nic nie widzieli i nic nie słyszeli”.
Policja zgłoszenie kwalifikuje jako zniszczenie mienia. Tylko w przypadku szkoły, starty oszacowano na ok. 10 tys zł. Sprawcy poza namalowaniem czarnym sprejem napisów na trzech ścianach budynku zniszczyli także  m.in. rynny i parapet.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę