Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Droga na Jedwabne doczekała się remontu...

Na przełomie czerwca i lipca powinna zacząć się gruntowna przebudowa drogi wojewódzkiej nr 668 Piątnica – Jedwabne. W ubiegłym tygodniu Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku przekazał plac budowy. Jak podaje Lidia Kasprzak, zastępca dyrektora PZDW ds. inwestycji, to największa inwestycja na drogach wojewódzkich ostatnich lat. Koszt robót drogowych oszacowano na 32 mln zł.

Przetarg na realizację inwestycji wygrało konsorcjum firm z Mińska Mazowieckiego i zambrowskiego „BITUM”. Zgodnie z planami – do końca przyszłego roku gruntownie przebudowany ma zostać niemal 17 km odcinek drogi. W jej trakcie będzie nie tylko wymieniony tzw. „dywanik asfaltowy”, ale także ma zostać poszerzona jezdnia i wzmocniona jej konstrukcja. Zakres zadania obejmuje także przebudowę kilkunastu przepustów wodnych i ekologicznych oraz m.in. budowę chodników, wjazdów i zatoczek autobusowych.
- Plac budowy już przekazaliśmy. Teraz wykonawca musi przygotować i zatwierdzić organizację ruchu na czas remontu – mówi dyrektor Lidia Kasprzyk z PZDW w Białymstoku.
W związku z dużym zakresem prac utrudnienia w ruchu też będą duże. Remont ma być przeprowadzany połówkowo,a to oznacza, że ruch będzie musiał odbywać się wahadłowo, a miejscami, tam gdzie do przebudowy są obiekty inżynierskie np. mosty, możliwe będzie także wytyczenie objazdów.

Przebudowa drogi Piątnica – Jedwabne znalazła się na liście tzw. projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. 90% kosztów inwestycji ma zostać sfinansowanych ze środków europejskich.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę