poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Yorgus Band w jakości FULL HD

Teledysk do piosenki „Wspominam” łomżyńskiego zespołu Yorgus Band ukazał się wczoraj na YouTube. - Chcieliśmy szerzej promować naszą muzykę, a teledysk wydal nam się najlepszym pomysłem – mówią Agnieszka (wokal), Łukasz (perkusja), Yorgus (gitara, wokal), Marek (bas) czyli członkowie grupy, która istnieje już od 10 lat. - Jesteśmy pierwszym zespołem z Łomży, który nagrał teledysk… w jakości FULL HD - podkreślają.

 

W roku 2000 grupa „przyjaciół z podwórka” zaczęła poświęcać się pasji tworzenia własnych utworów. Muzyka z radia przestała im wystarczać i zapragnęli dodać do niej trochę własnej inwencji. Całe osiedle słyszało jak zespół robił próby u Yorgusa w mieszkaniu. Jak sąsiedzi to wytrzymywali – to pozostanie zagadką na zawsze. Przybywało tekstów, linii melodycznch, sala prób zmieniona została na festiwalową scenę i już w roku 2001 zespół odniósł pierwszy sukces. Jeszcze pod nazwą Kaskada zajął II miejsce na festiwalu w warszawskim klubie Karuzela, gdzie główny motorniczy zespołu – Yorgus otrzymał nagrodę z rąk Krzystofa Jaryczewskiego (lidera Oddziału Zamkniętego – członka jury) nagrodę specjalną za kompozycje.  YB zagrał już kilkadziesiąt koncertów w Łomży, Warszawie, Olsztynie. Członkowie jednak za największy sukces uznają swoją muzykę, która od początku do końca jest autorska.
- Nigdy nie skupialiśmy się na graniu coverów. Zawsze bardziej kręciło nas tworzenie własnego materiału i wyrażanie swoich emocji za jego pomocą - mówią.
Przyszedł rok 2010 i zespół postanowił nakręcić teledysk do swojego najnowszego utworu „Wspominam”.
- Odmówiło nam miasto, wielu potencjalnych sponsorów jednak my znaleźliśmy przychylnych ludzi i stało się. W poniedziałek 21 czerwca była oficjalna premiera naszego klipu. Mamy nadzieję, że wiele osób z Polski zobaczy ten materiał i kogoś zainteresuje nasza twórczość – mówią członkowie grupy dodając, że ich celem teraz jest jest wydanie płyty i silna jej promocja.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0