Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Yorgus Band w jakości FULL HD

Teledysk do piosenki „Wspominam” łomżyńskiego zespołu Yorgus Band ukazał się wczoraj na YouTube. - Chcieliśmy szerzej promować naszą muzykę, a teledysk wydal nam się najlepszym pomysłem – mówią Agnieszka (wokal), Łukasz (perkusja), Yorgus (gitara, wokal), Marek (bas) czyli członkowie grupy, która istnieje już od 10 lat. - Jesteśmy pierwszym zespołem z Łomży, który nagrał teledysk… w jakości FULL HD - podkreślają.

 

W roku 2000 grupa „przyjaciół z podwórka” zaczęła poświęcać się pasji tworzenia własnych utworów. Muzyka z radia przestała im wystarczać i zapragnęli dodać do niej trochę własnej inwencji. Całe osiedle słyszało jak zespół robił próby u Yorgusa w mieszkaniu. Jak sąsiedzi to wytrzymywali – to pozostanie zagadką na zawsze. Przybywało tekstów, linii melodycznch, sala prób zmieniona została na festiwalową scenę i już w roku 2001 zespół odniósł pierwszy sukces. Jeszcze pod nazwą Kaskada zajął II miejsce na festiwalu w warszawskim klubie Karuzela, gdzie główny motorniczy zespołu – Yorgus otrzymał nagrodę z rąk Krzystofa Jaryczewskiego (lidera Oddziału Zamkniętego – członka jury) nagrodę specjalną za kompozycje.  YB zagrał już kilkadziesiąt koncertów w Łomży, Warszawie, Olsztynie. Członkowie jednak za największy sukces uznają swoją muzykę, która od początku do końca jest autorska.
- Nigdy nie skupialiśmy się na graniu coverów. Zawsze bardziej kręciło nas tworzenie własnego materiału i wyrażanie swoich emocji za jego pomocą - mówią.
Przyszedł rok 2010 i zespół postanowił nakręcić teledysk do swojego najnowszego utworu „Wspominam”.
- Odmówiło nam miasto, wielu potencjalnych sponsorów jednak my znaleźliśmy przychylnych ludzi i stało się. W poniedziałek 21 czerwca była oficjalna premiera naszego klipu. Mamy nadzieję, że wiele osób z Polski zobaczy ten materiał i kogoś zainteresuje nasza twórczość – mówią członkowie grupy dodając, że ich celem teraz jest jest wydanie płyty i silna jej promocja.

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę