Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Kaczyński zdeklasowany... w więzieniu

Jarosław Kaczyński, kandydat na prezydenta RP, który w regionie wygrał wczorajszą pierwszą turę wyborów, w jednym okręgu został dosłownie zdruzgotany... W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze zdobył ponad dwadzieścia razy mniej głosów niż jego główny kontrkandydat Bronisław Komorowski. Kaczyńskiego wyprzedził tu nawet Grzegorz Napieralski.

Obwód do głosowania nr 12 w gminie Zambrów jest specyficzny to Zakład Karny w Czerwonym Borze. Uprawnionych do głosowania podczas wczorajszych wyborów prezydenckich było tu 790 osób – więźniów zakładu. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej z przywileju głosowania nie wszyscy jednak skorzystali.  Do urny poszło 436 osób, przy czym cztery oddane głosy uznano za nieważne. Z oficjalnych danych wynika, że ogromna większość więźniów nie miała wątpliwości na kogo oddać swój głos i wybrała Bronisława Komorowskiego. Kandydat PO zdobył tu 358 głosów, co oznacza, że poparło go aż około 82% głosujących.
Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Napieralski, wystawiony przez SLD, który zyskał jednak tylko 17 głosów więźniów. Jarosław Kaczyński, kandydat PiS, zdobył o jeden głos mniej niż Napieralski.            
Z 10. kandydatów która wystartowała we wczorajszych wyborach głosów poparcia w więzieniu w Czerwonym Borze nie zdobył tylko Kornel Morawiecki.

Warto dodać, że w skali całej gminy Zambrów wybory wygrał Kaczyński, którego  poparło niemal 63% głosujących. Komorowski, mimo druzgocącej wygranej w więzieniu, w gminie zdobył nieco ponad 21% poparcia, a Napieralski niemal 7%.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę