Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Hojne (tajne?) nagrody w ŁSM?

Kilkadziesiąt tysięcy złotych nagród – tyle ponoć można było dostać w ubiegłym roku w Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Opowieści o nagrodach, które mieli dostać członkowie zarządu ŁSM, snują się nie tylko wśród pracowników spółdzielni. Zbigniew Bronowicz, przewodniczący Rady Nadzorczej Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, z którym na ten temat korespondujemy od tygodnia, najpierw odpowiadał wymijająco, a przez ostatnich kilka dni w ogóle nie znajduje czasu... Przewodniczący przyznał jedynie, że w ubiegłym roku Rada Nadzorcza dała zarządowi nagrodę pieniężną w związku „z dobrymi wynikami finansowymi spółdzielni”. Gdy pytamy o nagrody jubileuszowe, które miały być kilkakrotnie wyższe, Bronowicz ma „urwanie głowy”...

Przed tygodniem Zbigniewowi Bronowiczowi, przewodniczącemu Rady Nadzorczej Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – na jego prośbę w formie pisemnej - zadaliśmy cztery pytania. Pierwsze z nich brzmiało „czy prawdą jest, że członkowie zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali w ubiegłym roku wysokie nagrody - sięgające ponoć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.” W odpowiedzi którą otrzymaliśmy tego pytania przewodniczący nie zauważył. Odpowiedział za to na kolejne trzy i z tych odpowiedzi dowiadujemy się, że w związku „z dobrymi wynikami finansowymi spółdzielni” w 2009 roku Rada Nadzorcza przyznała członkom zarządu ŁSM nagrody w łącznej wysokości  16 tys zł brutto.
Gdy telefonicznie dopytujemy przewodniczącego, dlaczego wśród przesłanym nam odpowiedzi brakuje  tej  na pierwsze pytanie, i dlaczego w swojej odpowiedzi nie ujął nagród jubileuszowych wypłaconych członkom zarządu spółdzielni Bronowicz najpierw usiłował tłumaczyć, że „jubileuszówki” to nie nagrody, i że w sumie to o nagrody jubileuszowe przecież nie pytaliśmy.
Uzgodniliśmy więc że wyślemy kolejne pytania tym razem dotyczące już tylko jubieluszówek, a on następnego dnia (w ubiegły czwartek) szybko na nie odpowie. Niestety do dzisiaj odpowiedzi się nie doczekaliśmy. Dzisiaj (w poniedziałek) w rozmowie telefonicznej Bronowicz przyznał, że pytania dotarły, ale nie odpowiedział bo ma „urwanie głowy”, a w związku z tym, że jutro kończy się jego kadencja więc pewnie przekaże je nowej Radzie Nadzorczej...  
Oto pytania na które odpowiedzieć Zbigniew Bronowicz nie znajduje czasu:
W związku z rozmową telefoniczną jeszcze raz proszę o informację, czy prawdą jest, że członkowie zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali w ubiegłym roku wysokie nagrody - sięgające ponoć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Proszę o informację ilu (i którzy) z członków zarządu ŁSM otrzymało w ubiegłym roku nagrody  jubileuszowe. Proszę o informację na jakiej podstawie wypłacane były nagrody jubileuszowe. Proszę o informację jak wyliczana jest wysokość nagrody jubileuszowej. 
Proszę o informację ile lat w ŁSM przepracowali poszczególni członkowie zarządu ŁSM. Proszę o informację jaka kwota pieniędzy została wypłacona jako nagrody jubileuszowe członków zarządu ŁSM. Proszę o informację ile pieniędzy zostało w ubiegłym roku wypłacone na nagrody jubileuszowe dla pracowników administracji ŁSM innych niż członkowie zarządu.

Ostatnie pytanie dotyczyło nagród jakie wypłacono wiceprezesowi ŁSM Jerzemu Brodziukowi, który do niedawna był radnym Łomży i dlatego do 30 kwietnia powinien złożyć oświadczenie majątkowe w którym, tak jak i inni radni, musiał pochwalić się swoimi ubiegłorocznymi dochodami. Brodziku oświadczenia majątkowego w ustawowym terminie nie złożył, złożył za to oświadczenie, że z dniem 30 kwietnia 2010 roku rezygnuje z mandatu radnego Rady Miasta Łomża, tłumacząc tę decyzję protestem wobec coraz większego upartyjnienia Rady Miasta, i że jemu „owa praktyka w wydaniu naszej Rady nie odpowiada”.

Zaoszczędzili na nagrody?
Zgodnie z danymi zawartymi w sprawozdaniu z działalności spółdzielni za 2009, jakie przed kilkoma tygodniami dotarło do członków ŁSM, w w ubiegłym roku mimo założenia konieczności wzrostu liczby etatów administracyjnych o cztery udało się jeszcze ograniczyć zatrudnienie o dwa. Oszczędności w etatach nie przełożył się jednak na oszczędności w wynagrodzeniach pracowników spółdzielni. Zgodnie z tymi samymi danymi wydano na nie 100% z zaplanowanych 3 mln 152 tys 400 zł, czyli o 124 tys 600 zł więcej niż w 2008 roku. 
Jak przyznawał Zbigniew Bronowicz to właśnie z tych oszczędności wypłacono m.in. te 16 tys zł nagród dla członków zarząd ŁSM

Jutro zaczyna się Walne
Przypomnijmy jutro w ŁSM rozpoczyna się dwudniowe Walne Zgromadzenie Członków spółdzielni. O godz. 13.00 w sali Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej przy ul. Nowej 2 w Łomży (sala konferencyjna byłego Urzędu Wojewódzkiego) obradować mają członkowie spółdzielni  uprawnieni do lokali znajdujących się w obrębie Osiedli: Centrum i Jantar, a pojutrze (w środę) też o 13.00 i w tym samym miejscu obradować mają członkowie uprawnieni do lokali znajdujących się w obrębie Osiedli: Górka Zawadzka i Konstytucji.
W planowanym porządku obrad  znajdują się punkty dotyczące m.in. podjęcia uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności ŁSM za 2009r., udzielenia absolutorium członkom Zarządu ŁSM, czy wybór członków (nowej) Rady Nadzorczej ŁSM.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę