czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Łomżyński przewodnik nagrodzony

Przewodnik turystyczny pt. „Łomża. Gród na nadnarwiańskiej skarpie” został laureatem Nagrody im. Magellana za najlepsze publikacje turystyczne 2009 roku w kategorii „przewodnik kieszonkowy”. Nagrodzony przewodnik wydany przez PolskaTurystyczna.pl został przygotowany na zlecenie łomżyńskiego ratusza, zaś jego autorem jest Rafał Zubkiewicz.

fot. UM Łomża
fot. UM Łomża

Nagroda Magellana została powołana, aby uhonorować najbardziej wartościowe publikacje turystyczne wydane w ubiegłym roku wydawniczym. Organizatorem konkursu jest „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, największy w Polsce miesięcznik poświęconym zagadnieniom rynku wydawniczo-księgarskiego.
Jak podaje o oficjalnej stronie internetowej Urząd Miasta jury konkursu doceniając łomżyński przewodnik argumentowało, że nagroda została przyznana za „odkrywanie magicznego klimatu Łomży i okolic miasta; nieznanego, które  jest niedaleko nas, odsłonięcie kolejnej perełki regionu, przedstawienie solidnego przeglądu łomżyńskich atutów, a także kompetentne zaprezentowanie informacji o przyrodzie, kulturze i historii”.
W publikacji znajdziemy zaproszenie do naszego miasta wraz z informacją jak najlepiej do Łomży dojechać. Opisane zostały także charakterystyka geograficzna i przyrodnicza naszego miasta, jego dzieje oraz specyfika. Zaprezentowane zostały także atrakcje turystyczne wraz z oprowadzającymi po nich trasami turystycznymi. Zaprezentowane zostały także wycieczki po najbliższej okolicy naszego „Grodu nad Narwią” m.in. do fortów w Piątnicy, Starej Łomży czy Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. W przewodniku można znaleźć także informacje o noclegach, gastronomii, kulturze, sztuce, rozrywce, sporcie i imprezach cyklicznych odbywających się w mieście.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0