Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyński przewodnik nagrodzony

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

Przewodnik turystyczny pt. „Łomża. Gród na nadnarwiańskiej skarpie” został laureatem Nagrody im. Magellana za najlepsze publikacje turystyczne 2009 roku w kategorii „przewodnik kieszonkowy”. Nagrodzony przewodnik wydany przez PolskaTurystyczna.pl został przygotowany na zlecenie łomżyńskiego ratusza, zaś jego autorem jest Rafał Zubkiewicz.

Nagroda Magellana została powołana, aby uhonorować najbardziej wartościowe publikacje turystyczne wydane w ubiegłym roku wydawniczym. Organizatorem konkursu jest „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, największy w Polsce miesięcznik poświęconym zagadnieniom rynku wydawniczo-księgarskiego.
Jak podaje o oficjalnej stronie internetowej Urząd Miasta jury konkursu doceniając łomżyński przewodnik argumentowało, że nagroda została przyznana za „odkrywanie magicznego klimatu Łomży i okolic miasta; nieznanego, które  jest niedaleko nas, odsłonięcie kolejnej perełki regionu, przedstawienie solidnego przeglądu łomżyńskich atutów, a także kompetentne zaprezentowanie informacji o przyrodzie, kulturze i historii”.
W publikacji znajdziemy zaproszenie do naszego miasta wraz z informacją jak najlepiej do Łomży dojechać. Opisane zostały także charakterystyka geograficzna i przyrodnicza naszego miasta, jego dzieje oraz specyfika. Zaprezentowane zostały także atrakcje turystyczne wraz z oprowadzającymi po nich trasami turystycznymi. Zaprezentowane zostały także wycieczki po najbliższej okolicy naszego „Grodu nad Narwią” m.in. do fortów w Piątnicy, Starej Łomży czy Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. W przewodniku można znaleźć także informacje o noclegach, gastronomii, kulturze, sztuce, rozrywce, sporcie i imprezach cyklicznych odbywających się w mieście.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę