Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

W kraju Komorowski, u nas Kaczyński

Główne zdjęcie
Głosowanie

Bronisław Maria Komorowski z 41,22% procentami poparcia wygrywa pierwszą turę przedterminowych wyborów prezydenckich. Do dogrywki przechodzi także Jarosław Aleksander Kaczyński, którego w skali kraju poparło 36,74 %. To dane Państwowej Komisji Wyborczej po przeliczeniu głosów z 94,3% lokali wyborczych. Frekwencja wyborcza sięgnęła niemal 55%, największą niespodzianką tych wyborów jest bardzo dobry wynik Grzegorza Napieralskiego, który uzyskał poparcie 13,68% wyborców. W województwie podlaskim i w Łomży pierwsza trójka jest taka sama, z tym, że tu pierwszą turę wyborów wyraźnie wygrał Jarosław Kaczyński.

Jarosława Aleksandra Kaczyńskiego w województwie podlaskim poparło 214 338 wyborców, czyli 43,54 % tych którzy wczoraj poszli do urn. W Łomży Kaczyński zrobił jeszcze lepszy wynik – 46,81% poparcia.

W województwie podlaskim największe poparcie Kaczyński zyskał w powiatach wysokomazowieckim i łomżyńskim – odpowiednio 69% i 67,4% (Komorowski - 16,16 % i 16,57 %). Na kolejnych pozycjach, ale już z wyraźnie mniejszym poparciem były pozostałe powiaty dawnego województwa łomżyńskiego – kolneński (57,63%), zambrowski (57,54%) i grajewski (50,51%).

Jego główny kontrkandydat Bronisław Maria Komorowski w województwie zdobył 178 775 głosów czyli 36,32 %. W Łomży Komorowski wziął co trzeci głos (33,31%).
Komorowski największe poparcie miał w powiatach hajnowskim – 59,24% i w sejneńskim, gdzie głosowało na niego 50,04% tych, którzy do lokali poszli.

Także u nas na trzeciej pozycji znalazł się kandydat SLD Grzegorz Bernard Napieralski, który w województwie podlaskim zdobył 11,63%, a w samej Łomży 12,93% głosów.

Dane z Łomży i województwa podlaskiego podano na podstawie informacji ze wszystkich lokali wyborczych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę