Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Białostoczanie wygrali łomżyński Czerwcowy Konkurs Jednego Wiersza

Białostoczanie - Marek Dobrowolski- zdobywca pierwszego miejsca i Irena Słomińska - II nagroda zostali laureatami tegorocznego Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza.

Na ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży już po raz jedenasty konkurs wpłynęła prawie setka utworów z całej Polski. Czternaścioro finalistów zostało zaproszonych do osobistego zaprezentowania swoich wierszy przed jury podczas "Popołudnia Poetów".

Poza nagrodzoną dwójką białostoczan, jury pod przewodnictwem poety, ks. Jerzego Sikory przyznało także trzy wyronienia - zdobyły je: Hanna Wiśniewska z Działdowa oraz dwie studentki: pochodząca z Nasielska przyszła prawniczka - Anna Zalewska i studiująca socjologię Aleksandra Zuzanna Polkowska z Kolna.

Obecna na spotkaniu publiczność uznała w głosowaniu, że najbardziej przypadł jej do gustu wiersz Grażyny Kuleszy-Szypulskiej z Łomży.

Najmłodszy uczestnik tegorocznej edycji konkursu miał 10 lat, najstarszy - 73. (kjs)


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę