piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Gimnazjaliści z Kolna najlepszymi internautami w Polsce

W swojej kategorii w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters zwyciężyli gimnazjaliści z Kolna. W tej edycji olimpiady brała udział rekordowa liczba ponad 4,5 tys. drużyn, a do finałów we Wrocławiu dotarło 46.


Kolneńska drużyna AltF4, tak jak pozostałe 22 zespoły z gimnazjów w całej Polsce, podczas rozgrywanych we Wrocławiu finałów rozwiązywała zadania przygotowane przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej. Kolnianie pokonali wszystkich rywali i znaleźli się - razem z drużyną I LO w Leginicy, która zwyciężyła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - w gronie dziesięciorga najlepszych internautów w Polsce.

W nagrodę tegoroczni Mistrzowie Internetu z Kolna - Karolina Nodzewska, Sebastian Długozima, Maciej Pikulińskii, Marek Sokołowski i ich opiekun Marek Jakubowski - pojadą na wycieczkę do Szwajcarii. Zobaczą tam m.in. Zderzacz Hadronów w CERN na przedmieściach Genewy, a także odwiedzą siedzibę Google w Zurychu. Dodatkowymi nagrodami w olimpiadzie jest sprzęt komputerowy. (lra)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0