Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wysoki stan wód uniemożliwia rolnikom pracę

Główne zdjęcie
Narew wylewa się na łąki pod Łomżą

Niemal wszystkie gospodarstwa we wsiach położonych nad Narwią maja w tym roku problemy ze zbiorem paszy zielonej. Utrzymujący się wysoki stan wód utrudnia wjazd na łąki, szczególnie z ciężkim sprzętem.

Szczególnie utrudnia to gospodarowanie hodowcom bydła i producentom mleka - a tacy przeważają w regionie.

Gospodarze z Siemienia, Pniewa czy Lutostanii twierdzą, że przy oszczędnym karmieniu zielonki z ubiegłorocznych zbiorów starczy im najwyżej na miesiąc, a nic nie wskazuje na to, by po tym terminie można było zebrać trawę z zalanych cały czas łąk.

Wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski poinformował, że powołane są specjalne komisje, które szacują szkody zgłaszane przez rolników i nie pozostaną oni bez pomocy, muszą jednak zgłosić ten fakt do urzędów gmin, skąd spływają informacje do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. (kjs)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę