Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Ośrodek dla Uchodźców przy Wesołej zostanie... co najmniej na kilka miesięcy

Nie zniknie z końcem czerwca Ośrodek dla Uchodźców zlokalizowany w Zajeździe Zacisze w Łomży. Choć specjalna, powołana w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców w Warszawie, komisja konkursowa uznała, że złożona oferta dotycząca dalszego działania ośrodka w budynku należącym do Białostockiego Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych zostaje odrzucona bo nie spełnia wymogów zamówienia Ośrodek będzie istniał jeszcze co najmniej przez wakacje. Komisja odrzuciła niemal wszystkie oferty jakie złożono w (ogólnopolskim) konkursie na zakwaterowanie i wyżywienie cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w RP., co oznacza, że dotychczasowe umowy, które wygasają z końcem miesiąca zostaną przedłużone na co najmniej 3 miesiące.

Zgodnie z opublikowanym przez Urząd ds Cudzoziemców wyników postępowania konkursowego w ofercie złożonej przez właściciela Zajazdu Zacisze, w którym już od 10 lat na zlecenie Urzędu funkcjonuje Ośrodek dla Uchodźców, brakuje osobnego pomieszczenia typu świetlicowego przeznaczonego wyłącznie dla kobiet. Wymóg taki był zapisany w SIWZ, dlatego oferta podlega odrzuceniu. Odrzucono została także druga oferta  złożona przez Białostockie Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych na prowadzenie Ośrodka w hotelu Budowlani w Białymstoku, gdzie brakuje boiska dla młodzieży.
Niestety na to zadanie cząstkowe – prowadzenie dwóch ośrodków na terenie województwa podlaskiego – wpłynęły tylko dwie oferty złożone przez Białostockie Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych na prowadzenie ośrodków w Łomży i Białymstoku, a więc komisja konkursowa po ich odrzuceniu nie miała już komu powierzyć tego zadania. Dlatego umowy na prowadzenie dotychczasowych ośrodków w tym także przy ul. Wesołej w Łomży będą przedłużone  – zapowiadała to jeszcze pod koniec maja Ewa Piechota rzecznik prasowy Urzędu ds Cudzoziemców – na kilka miesięcy.  W tym czasie Urząd będzie musiał ogłosić nowy przetarg i wybrać oferentów.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę