Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Kolejny sukces zbiórki Caritas

Niemal 1,8 tony żywności ofiarowali potrzebującym mieszkańcy Łomży. Przedwakacyjną akcję zorganizowała po raz kolejny Caritas. W miniony piątek i sobotę w kilkunastu sklepach w Łomży i Ostrołęce oraz w jednym sklepie w Wiźnie stali wolontariusze, którzy do koszy zbierali trwałe produkty żywnościowe. Łomżanie okazali swoją ofiarność – podarowali 1 794,7kg artykułów spożywczych, a także 50kg artykułów chemicznych. Do ustawionych w sklepach puszek wrzucili 1 672,56 zł. Ostrołęka i Wizna jeszcze zliczają dary.

Jak poinformowała koordynatorka zbiórki, Katarzyna Karwowska, łomżanie do koszy wrzucali najczęściej makaron, olej, mąkę, cukier i wodę. Wśród artykułów chemicznych przeważały płyny do naczyń, proszki do prania, worki na śmieci, szampony, mydła i chusteczki higieniczne. Z podarowanych produktów spożywczych Caritas przygotuje wyżywienie dla dzieci, które będą wypoczywać na letnich obozach. W ramach Wakacyjnej Akcji Caritas co roku na lato wyjeżdża z miasta ok. 600 dzieci z najbiedniejszych rodzin. Żywność i artykuły chemiczne mają też wesprzeć  placówki Caritas: Kuchnię przy ul. Pięknej 5 i Świetlicę Socjoterapeutyczną przy ul. Giełczyńskiej 20.

Naczelnymi wolontariuszami akcji były Szkolne Koła Caritas działające na terenie Łomży. W zbiórkę żywności włączył się też Ochotniczy Hufiec Pracy w Łomży i Bursa numer 3. Łącznie żywność i artykuły chemiczne zbierało w Łomży, Wiźnie i Ostrołęce ok. 250 osób.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę