niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Parafia świętowała...

13 rocznicę powstania i Dzień dziecka świętowała parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży. Z tej okazji na placu przez parafialnym kościołem zorganizowano festyn, na który przyszły tysiące mieszkańców Łomży - nie tylko parafian. Tradycyjnie większość atrakcji była dla dzieci, ale także starsi nie nudzili się. W trakcie festynu przeprowadzono parafialną loterię w której w tym roku można było wygrać m.in. skuter i nowoczesne telewizory. Dochód z loterii i całego festynu, którego głównym sponsorem była Mlekovita, przeznaczy będzie na organizację Wakacji z Panem Bogiem dla dzieci, które lato będą musiały spędzać w mieście.

Tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka i 13-lecia istnienia parafii była też okazją do spotkania proboszczów roku – kapłanów wyróżnionych za aktywną działalność w swojej parafii przez Katolicką Agencję Informacyjną i Telewizję Polską. Jednym z laureatów konkursu jest proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego ks. Andrzej Godlewski. Na jego zaproszenie do Łomży przyjechali ks. prał. Kazimierz Bednarski - proboszcz roku 2000, i ks. Piotr Sadkiewicz laureat z 2005, który  przywiózł ze sobą kapelę góralską z Żywca, którzy wspólnie odprawili Mszę świętą inaugurująca parafialne świętowanie..

W trakcje festynu prowadzono także zbiórkę krwi w ramach parafialnej akcji Oddaj Krew z Chrystusem. Poborem krwi zajmowali się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży, a  efekt akcji po raz kolejny był miłym zaskoczeniem. Zgłosiło się 67 dawców, od których udało się pozyskać blisko 32 litry cennego leku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0