Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Parafia świętowała...

13 rocznicę powstania i Dzień dziecka świętowała parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży. Z tej okazji na placu przez parafialnym kościołem zorganizowano festyn, na który przyszły tysiące mieszkańców Łomży - nie tylko parafian. Tradycyjnie większość atrakcji była dla dzieci, ale także starsi nie nudzili się. W trakcie festynu przeprowadzono parafialną loterię w której w tym roku można było wygrać m.in. skuter i nowoczesne telewizory. Dochód z loterii i całego festynu, którego głównym sponsorem była Mlekovita, przeznaczy będzie na organizację Wakacji z Panem Bogiem dla dzieci, które lato będą musiały spędzać w mieście.

Tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka i 13-lecia istnienia parafii była też okazją do spotkania proboszczów roku – kapłanów wyróżnionych za aktywną działalność w swojej parafii przez Katolicką Agencję Informacyjną i Telewizję Polską. Jednym z laureatów konkursu jest proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego ks. Andrzej Godlewski. Na jego zaproszenie do Łomży przyjechali ks. prał. Kazimierz Bednarski - proboszcz roku 2000, i ks. Piotr Sadkiewicz laureat z 2005, który  przywiózł ze sobą kapelę góralską z Żywca, którzy wspólnie odprawili Mszę świętą inaugurująca parafialne świętowanie..

W trakcje festynu prowadzono także zbiórkę krwi w ramach parafialnej akcji Oddaj Krew z Chrystusem. Poborem krwi zajmowali się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży, a  efekt akcji po raz kolejny był miłym zaskoczeniem. Zgłosiło się 67 dawców, od których udało się pozyskać blisko 32 litry cennego leku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę