Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sprawdzili i wiedzą...

Jakub Marciniak wśród licealistów i Patryk Walendziewski wśród gimnazjalistów wygrali w szóstej edycji Otwartego Konkurs Języka Angielskiego Check Your English. - Każdego roku prezentowany poziom wiedzy i umiejętności uczestników był wysoki, jednak w tym roku przygotowanie, erudycja oraz inwencja twórcza zaskoczyła zarówno Komisję, jak i obserwatorów – podkreślają organizatorzy konkursu.

Konkurs organizowany przez British Academy w Łomży odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy, do którego przystąpiło 152 uczniów gimnazjów i liceów, polegał na rozwiązaniu obszernego, trwającego półtorej godziny testu gramatyczno-leksykalnego. Po pięciu najlepszych gimnazjalistów i licealistów przechodziło dalej i to oni walczyli nie tylko o miano najlepszego, ale także cenne nagrody, których wartość w tym roku przekroczyła 8 tys zł.   Zdaniem uczestników finału, który w tym tygodniu odbył się w siedzibie British Academy w Łomży było przygotowanie 10 minutowych, ustnych prezentacji w języku angielskim na jeden z zaproponowanych tematów, a następnie ich prezentacja i obrona przed Komisją. I to właśnie ta sześcioosobowa Komisja orzekła kto najlepiej włada angielskim w mieście. Wśród licealistów konkurs wygrał Jakub Marciniak, który także w pierwszej części konkursu był najlepszy. Na drugim miejscu sklasyfikowano Annę Marczyk, a na trzecim Konrad Tyszko. Wśród gimnazjalistów konkurs wygrał Patryk Walendziewski, który wyprzedził Jakuba Nagrodzkiego (to on wygrał pierwszą część konkursu wśród gimnazjalistów) i Katarzynę Dłużniewską.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę