Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Będą zbierać żywność dla dzieci na wakacje

Rusza wakacyjna zbiórka żywności Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W 18 sklepach w regionie jeszcze dziś wieczorem i przez cała sobotę stać będą wolontariusze i zbierać produkty żywnościowe dla dzieci, które pojadą na wakacje Caritas. W lipcu i sierpniu maluchy z najbiedniejszych rodzin będą wypoczywać w Augustowie i w Ośrodku Charytatywno-Opiekuńczym w Ptakach. Dzięki akcji łomżyńskiej Caritas, lato aktywnie spędzi nawet ok. 600 dzieci z najuboższych rodzin. Teraz organizacja prosi o pomoc w przygotowaniu wyżywienia dla uczestników kolonii.

Zbiórka żywności rusza w dziesięciu sklepach w Łomży, pięciu w Ostrołęce i w jednym sklepie w Wiźnie. Już dziś od godz. 16.00 do 18.00 i jutro od 9.00 do 16.30 w placówkach stać będą wolontariusze ze szkolnych i parafialnych kół Caritas, łącznie ok. 250 osób.
–Sklepy, w których odbywać się będzie zbiórka, będą oznakowane plakatami, każdy w wolontariuszy będzie miał specjalny identyfikator – informuje Katarzyna Karwowska, koordynatorka zbiórki. I apeluje o ofiarność. Łomżyńska Caritas czeka na trwałe produkty żywnościowe, m.in. olej, mąkę, ryż, makaron, wodę, napoje, dżemy i inne produkty, z których będzie można przyrządzić posiłki dzieciom. -Na wakacje z Caritas co roku jeżdżą dzieci, których rodziny korzystają z pomocy społecznej, często, wraz z rodzicami, przychodzą na posiłki do Kuchni Caritas – przyznaje Katarzyna Karwowska. Jeden z wakacyjnych turnusów zgromadzi podopiecznych świetlicy Caritas, działającej przy ul. Giełczyńskiej.
W tym samym czasie zbiórki organizują „u siebie” dwa łomżyńskie, parafialne zespoły Caritas – czekać będą na dary w parafiach św. Brunona i Miłosierdzia Bożego. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących rodzin w tych parafiach.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę