niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Będą zbierać żywność dla dzieci na wakacje

Rusza wakacyjna zbiórka żywności Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W 18 sklepach w regionie jeszcze dziś wieczorem i przez cała sobotę stać będą wolontariusze i zbierać produkty żywnościowe dla dzieci, które pojadą na wakacje Caritas. W lipcu i sierpniu maluchy z najbiedniejszych rodzin będą wypoczywać w Augustowie i w Ośrodku Charytatywno-Opiekuńczym w Ptakach. Dzięki akcji łomżyńskiej Caritas, lato aktywnie spędzi nawet ok. 600 dzieci z najuboższych rodzin. Teraz organizacja prosi o pomoc w przygotowaniu wyżywienia dla uczestników kolonii.

Zbiórka żywności rusza w dziesięciu sklepach w Łomży, pięciu w Ostrołęce i w jednym sklepie w Wiźnie. Już dziś od godz. 16.00 do 18.00 i jutro od 9.00 do 16.30 w placówkach stać będą wolontariusze ze szkolnych i parafialnych kół Caritas, łącznie ok. 250 osób.
–Sklepy, w których odbywać się będzie zbiórka, będą oznakowane plakatami, każdy w wolontariuszy będzie miał specjalny identyfikator – informuje Katarzyna Karwowska, koordynatorka zbiórki. I apeluje o ofiarność. Łomżyńska Caritas czeka na trwałe produkty żywnościowe, m.in. olej, mąkę, ryż, makaron, wodę, napoje, dżemy i inne produkty, z których będzie można przyrządzić posiłki dzieciom. -Na wakacje z Caritas co roku jeżdżą dzieci, których rodziny korzystają z pomocy społecznej, często, wraz z rodzicami, przychodzą na posiłki do Kuchni Caritas – przyznaje Katarzyna Karwowska. Jeden z wakacyjnych turnusów zgromadzi podopiecznych świetlicy Caritas, działającej przy ul. Giełczyńskiej.
W tym samym czasie zbiórki organizują „u siebie” dwa łomżyńskie, parafialne zespoły Caritas – czekać będą na dary w parafiach św. Brunona i Miłosierdzia Bożego. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących rodzin w tych parafiach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0