Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Bogaty jak poseł

Na ponad 2 miliony złotych wyceniał swój majątek poseł Lech Kołakowski. To najbogatszy z „naszych” posłów. Jacek Bogucki ma mniej więcej o połowę mniej od Kołakowskiego, a Kazimierz Gwiazdowski raptem połowę tego co Bogucki.

Na stronach internetowych Sejmu można znaleźć oświadczenia majątkowe posłów za ubiegły rok. Można z nich dowiedzieć się nie tylko tego ile pieniędzy otrzymali oni za „poselstwo”, ale podobnie jak samorządowcy i najwyżsi urzędnicy administracji państwowej posłowie muszą ujawnić także cały swój majątek.

Lech A. Kołakowski ma znaczne – sięgające niemal 200 tys zł oszczędności - w gotówce i papierach wartościowych, ale jego majątek to przede wszystkim nieruchomości. Ma w sumie cztery domy i budynku mieszkalno-handlowo-usługowe oraz gospodarcze warte łącznie prawie 1,6 mln zł. Ma też 15 ha gruntów, które wycenił na 300 tys zł i dwie inne działki warte łącznie 60 tys zł. Ma też do spłaty kredyty – mieszkaniowo-budowlany i samochodowy (na zakup skody z 2007r.) na łączna kwotę niemal 450 tys zł.
Z tytułu bycia posłem w ubiegłym roku otrzymał 130 tys zł uposażenia poselskiego i niemal 30 tys zł diety. To jednak nie cały jego ubiegłoroczny zarobek. Z tytułu najmu uzyskał prawie 78 tys zł.

Poseł Jacek Bogucki z Czyżewa na większe niż Kołakowski oszczędności - bo w gotówce odłożył ćwierć miliona złotych 250 tys zł, ale zdecydowanie mniej w nieruchomościach. Jako swój (i żony) majątek wskazuje dom 260m2 wart 400 tys zł, gospodarstwo 3,2 ha – 300 tys zł i działkę budowlaną (współwłasność synem) wartą 100 tys zł.
Za poselstwo w 2009 roku otrzymał – uposażenie plus dieta - niemal równe 150 tys zł, a do tego dorobił jeszcze nieco ponad 3 tys zł. W oświadczenie majątkowe wpisał także trzy samochody, przy czym nissan primera z 1998 jest jego, a passat z 2006 r. to współwłasność z synem, a hyundai geatz z 2007 współwłasność z córką.
Ma tez do spłaty pożyczkę , ale raczej symboliczną - 15,5 tys na remont domu.

Kazimierz Gwiazdowski – parlamentarzysta z Radziłowa – ma dom, gospodarstwo rolne (20ha) i dużą stodołę warte w sumie nieco ponad 310 tys zł, oraz mieszkanie 48 m2 wartości 184 tys zł, przy czym na jego zakup wziął kredyt i do spłaty pozostało mu jeszcze 135 tys zł. Ma też dwa samochodu - 11-letniego opla astrę i 9-letniego nissana almerę. Z tytułu bycia posłem w ubiegłym roku – tak jak i Bogicki – otrzymał niemal 150 tys zł. Poza tym miał dochód z gospodarstwa rolnego w wysokości 16200 zł – na co składały się dopłaty rolnicze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę