Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 czerwca 2020 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 355

Wielkie remonty

Główne zdjęcie

W czerwcu prace przygotowawcze, a w lipcu powinien wjechać ciężki sprzęt. Największe nasilenie robót będzie jednak w sierpniu i wrześniu.... W Łomży wreszcie zaczną się remonty głównych ulic. Nim kierowcy pojadą po wyremontowanych ulicach, Alei Legionów i Alei Piłsudskiego oraz ul. Spokojnej, czekać ich będą miesiące utrudnień, czasami bardzo dużych. W ratuszu we wtorek podpisano umowę na realizację inwestycji pn. „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”. Roboty drogowe, które mają się skończyć dopiero jesienią przyszłego roku, wyceniono na 37 mln 954 tys 467,73 zł.

- Zaczniemy od ul. Spokojnej, a w tym roku chcemy zrobić także odcinek Alei Piłsudskiego od Spokojnej do torów kolejowych oraz Alei Legionów od BP do Konarzyc – mówił Wojciech Olechwierowicz, prezes Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego, lidera konsorcjum, które wygrało przetarg na wykonanie największej inwestycji drogowej w Łomży. To właśnie on podpisał z prezydentem Jerzym Brzezińskim umowę w ramach której do końca przyszłego roku w mieście zostanie wyremontowanych w sumie niemal 7 km głównych dróg i wybudowany nowy odcinek - niemal kilometr – ulicy Spokojnej.
Zgodnie z przedstawionym harmonogramem największe nasilenie prac drogowych będzie w sierpniu i wrześniu. Wówczas ekipy drogowców będą jednocześnie pracowały w czterech miejscach.  W związku z dużym zakresem prac kłopotów komunikacyjnych nie da się uniknąć.
- Postawiliśmy warunek wykonawcy, że podczas remontu Alei Piłsudskiego na odcinku od torów kolejowych do Spokojnej jeden pas ruchu musi być dostępny – mówił obecny podczas podpisania umowy Marcin Sroczyński, zastępca prezydenta Łomży ds. inwestycji.  - Drugi warunek jest taki, że na innych remontowanych odcinkach np. ul. Spokojnej powinien być zapewniony dojazd do posesji.
Drogowcy mówią, że w zasadzie wszystko mają pod kontrolą. Aby prace przebiegały bez kłopotów potrzebują już tylko... ładnej pogody.
Dodajmy, że pod koniec tego roku powinny zacząć się, ale największe nasilenie prac będzie dopiero w przyszłym roku, remonty Alei Piłsudskiego od skrzyżowania z Aleją Legionów do Szosy Zambrowskiej wraz z przebudową Ronda Solidarności, oraz Alei Legionów do skrzyżowania z Piłsudskiego do ul. Poznańskiej.

Projekt przebudowy głównych dróg Łomży, jest najcenniejszą miejską inwestycją znajdującą się na liście indykatywnej projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Z tych środków miasto pozyskało na tę inwestycję 31,5 miliona złotych dofinansowania. Zgodnie z planem wszystkie prace mają być zakończone jesienią przyszłego roku.

Spokojna z TIR-ami
Po przebudowaniu ulicy Spokojnej zmieni się jej charakter. Jak przyznawał Sroczyński będą po niej mogły jeździć TIR-y.
- Nie każdy samochód ciężarowy będzie musiał jeździć ul. Poznańską – mówił.

200529111701.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę