niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Upały mogą być groźne...

Niemal tropikalna pogoda przez kilka najbliższych dni ma utrzymywać się nad Polską regionem. Jak prognozuje Andrzej Wołkowycki z białostockiego zespołu IMGW temperatura powietrza w regionie do soboty włącznie może wzrastać do 33 °C. Synoptycy ostrzegają, że w związku z tym wzrasta ryzyko udaru słonecznego. Szczególnie predysponowane są osoby starsze oraz dzieci, a także te wykonujące nadmierny wysiłek fizyczny, wyczerpane, wystawione na działanie promieni słonecznych.

Udar słoneczny inaczej też porażenie słoneczne czyli stan chorobowy wywołany zbyt intensywnym, nadmiernym działaniem wysokiej temperatury na nasz organizm. Charakteryzuje się utratą przytomności i bardzo wysoką gorączką. Inne objawy to: nudności, wymioty, bóle głowy i zaburzenia widzenia, zaczerwieniona, gorąca skóra, czy zaburzenia oddychania. Jednym z powikłań udaru może być śpiączka, zaś w niektórych przypadkach może on stanowić zagrożenie dla życia. 

Pogoda na dziś...

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia burz i przelotnych opadów deszczu. Burze mogą być miejscami gwałtowne, z ulewnym deszczem i gradem. Temperatura maksymalna od 29° do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w obszarach burz w porywach do 70-90km/h z kierunków południowych.
W nocy spokojniej. Zachmurzenie małe i umiarkowane okresami duże. Miejscami a głównie w północnej części województwa przelotne opady deszczu i zanikające burze. Temperatura minimalna od 18° do 19°C. Wiatr słaby z kierunków południowych tylko podczas burz porywisty.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0