Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Tydzień na Narwi...

Czy na turystach w Łomży można zarobić? Jerzy Lipiński właściciel firmy GoldolJerzy jest przekonany że tak. To właśnie on „reaktywował” Żeglugę Narwiańską i wypuścił na rynek produkt turystyczny o nazwie „Pierwsza regularna linia pasażerska najdzikszej rzeki Europy”. Przez tydzień można płynąć po Narwi luksusowy jachtem z Wizny do Warszawy.

- Zasoby przyrodnicze Narwi są przeogromne – mówi Jerzy Lipiński, który z rzeką wiąże się coraz bardziej – także finansowo. Zaczynał od gondoli, która pływała i pływa ale tylko w najbliżej okolicy i stopniowo rozbudowywał swoją flotyllę. Na tygodniową wycieczkę po Narwi z Wizny do Warszawy turystów zabierają dwie łodzie w tym siedmioosobowy jacht typu weekend 820.
- To w pełni komfortowa jednostka. Jest nie tylko miejsce do spania dla siedmiu osób, ale kuchnia z lodówką, ciepła woda, łazienka z prysznicem i toaleta – mówi Jerzy Lipiński.
Podróż Narwią z Wizny (lub Łomży – w zależności od klientów) do Warszawy rozpisana jest na siedem dni.
- Daje to nam po jakieś 35 km dziennie, czyli po ok. 5 godzin pływania. Oznacza na zobaczenie tego wszystkiego co w okolicy jest najciekawsze. Na łodzi są rowery, z których turysta  może skorzystać i odjechać trochę od rzeki nim popłyniemy dalej – mówi przedsiębiorca.
Dla spragnionych żeglugi turystów ciekawą propozycją może być także możliwość przedłużenia rejsu o kolejne tygodnie. 
- Ideą naszego funkcjonowania było połączenie się z Żeglugą Wiślaną, która istnieje na odcinku Kraków – Gdańsk. Po dopłynięciu do Warszawy możemy naszych turystów przekazywać do tamtego usługodawcy, by rejs kontynuowali dalej – dodaje.
Rejs po Narwi, tak jak każda turystyczna wycieczka ma swoją cenę. Ta jak zapewnia Jerzy Lipiński nie jest wygórowana. Tygodniowy rejs dla siedmiu osób to koszt rzędu 4 tys zł.

Dla tych którzy nie mają tyle czasu lub pieniędzy, także są propozycje w ofercie Żeglugi Narwiańskiej np. kilkugodzinna wycieczka pod hasłem „Narew oczami bobrów - jak bobry podglądają ludzi” .

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Jerzy Lipiński
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę