Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie powoli... spada(?)

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu maja 2010 roku wyniosła 5450 osób. Przez miesiąc z rejestrów ubyło niemal 250 bezrobotnych natomiast gdy porównany dane z ubiegłego roku wychodzi, że bezrobocie wzrosło w tym czasie o ponad 15%. W maju bezrobotni z miasta Łomży stanowili 63,9% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3483. Stopa bezrobocia w mieście wyniosła 14,4%.

Przez cały maj do łomżyńskiego PUP zgłosiło się 443 bezrobotnych, w tym 357 nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie z rejestrów wykreślono niemal 700 osób, przy czym połowa z nich podjęła pracę.
- Zanotowany spadek poziomu bezrobocia związany jest z rozpoczęciem prac sezonowych w budownictwie, w drogownictwie itp. oraz z kierowaniem bezrobotnych na aktywne formy – podaje w komunikacie PUP.
Dodajmy, że w maju w Łomży i najbliższej okolicy pracę podjęło o 114 bezrobotnych mniej niż w kwietniu. Z danych urzędu wynika, że w ubiegłym miesiącu zgłoszono tu 58 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej oraz 8 miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Na koniec miesiąca zostało niewykorzystanych 40 wolnych miejsc pracy, w tym 11 niewykorzystanych jest  dłużej niż 30 dni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę