Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Zalana Łomża...

Główne zdjęcie
Podtopiona hurtownia

Burze i obfite opady deszczu, które w nocy z środy na czwartek przechodziły nad Łomżą dołożyły pracy strażakom. Zarówno minionej nocy jak i wczoraj przez cały dzień kilkadziesiąt razy wzywano ich do wypompowywania wody dostającej się przede wszystkim do piwnic domów. W związku z obfitymi opadami z koryta wystąpiła też Łomżyczka, której wody podtopiły jedną hurtownię, a w obronie drugiej strażacy wczoraj układali specjalne tamy.

Specjalny rękaw mający powstrzymywać wodę
Specjalny rękaw mający powstrzymywać wodę

Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Łomży tylko od wczorajszego poranka  odnotowano 21 interwencji związanych z wypompowywaniem wody. Strażacy zawodowcy i ochotnicy działali w mieście Łomża, jak i w okolicznych miejscowościach: w Starej Łomży, Konarzycach, Kupiskach i Niewodowie.
- W Konarzycach spływająca woda zalewała budynki mieszkalne,a strażacy walczyli z nią od 8. rano do niemal 23. w nocy. W Niewodowie woda zalała ok. 40 metrów drogi – wylicza dyżurny straży.
Jedna z większych akcji, którą wczoraj podejmowali strażacy była obrona hurtowni przed wodami Łomżyczki. Rzeczka na terenie Łomży wystąpiła z brzegów i podtopiła jedną hurtownię i zagrażała drugiej. Strażacy blokując dostęp do niej wody układali specjalne tamy z worków z piaskiem. Po raz pierwszy wykorzystano także zakupione wiosną przez Urząd Miejski w Łomży, specjalne rękawy, które po napełnieniu wodą tworzą tamę.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę