Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Piłkarska „Piątka”

Piłka nożna jest w Polsce sportem narodowym. W Szkole Podstawowej nr 5 im. St. Staszica w Łomży Dzień Dziecka obchodzony był na sportowo. W ubiegły piątek odbył się tu III Otwarty Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej, a wczoraj szkołę odwiedził Rafał Boguski. Wychowanek ŁKS Łomża, a obecnie piłkarz Wisły Kraków otrzymał Tytuł Honorowego Członka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka”.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem spotkania z Rafałem Boguskim był ks. Krzysztof Łapiński. Jak mówił zorganizował to spotkanie ponieważ w szkole bardzo dużo chłopców interesuje się tym sportem, sam również - jak wspominał - lubi grać w piłkę. Chciał też pokazać dzieciom, że warto realizować swoje marzenia i plany wystarczy w to wierzyć i włożyć dużo ciężkiej pracy. 

W rozegranym z okazji Dnia Dziecka, kilka dni wcześniej, III Otwartym Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7, wyprzedzając dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży - chłopców starszych, którzy zajęli drugie i chłopców młodszych którzy zajęli trzecie miejsce w Turnieju. Na czwartym miejscu  IV miejsce uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy.

Warto dodać, że drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka” w ubiegłym tygodniu zajęła trzecie miejsce w wojewódzkim finale XV Edycji Turnieju im. Marka Wielgusa o Puchar Orange Cup. Podczas rozgrywanego w Sokółce turnieju UKS „Piątka” wszystkie mecze grupowe rozstrzygnął na swoją korzyść i dopiero w meczu półfinałowym po zaciętej walce uległ SP1 Grajewo 0:1
W spotkaniu o trzecie miejsce przeciwnikiem był zespół UKS „Ruszaj” 51 Białystok. Mecz przysporzył wiele emocji i wrażeń sportowych . Drużyna UKS „Piątka” zwyciężyła 3:2.  Na uwagę zasługuje fakt, że królem strzelców turnieju został Jakub Kaseja, kapitan UKS „Piatka”, który zdobył 8 bramek.

O Puchar Orange Cup drużyna grała w składzie:
1.Jakub Kaseja – kapitan
2.Piotr Ramotowski
3.Marcin Szmit
4.Łukasz Szeligowski
5.Mateusz Drozdowski
6.Szymon Nadolny
7.Jakub Wiązowaty
8.Cezary Jabłoński
9.Adam Zieja
10.Konrad Dobosz
11.Karol Choiński


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę