Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Rzeki mogą wylać...

Katarzyna Mroczkowska dyżurny synoptyk hydrolog z białostockiej sekcji Biura Prognoz Hydrologicznych IMGW ostrzega przed możliwymi podtopieniami terenów w zlewni Biebrzy i górnej Narwi. Hydrolodzy zagrożeniu, które ma związek z prognozowanymi w ciągu najbliższej doby opadami deszczu o charakterze burzowym, nadali drugi stopień w trzystopniowej skali.

W ostrzeżeniu wydanym przez Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czytamy że w zlewni Biebrzy i górnej Narwi przewiduje się dalsze wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych, a punktowo powyżej stanów alarmowych.
Możliwe skutki to podtopienia i nie większe niebezpieczeństwo przebywania nad brzegami rzek.
Ostrzeżenie ważne jest od dziś od godziny 13. do jutra do godz. 13.

Z danych IMGW wynika, że Narew na całej swej długości rano utrzymywała się w strefie wody wysokiej, a Biebrza w dolnym biegu w strefie powyżej stanów ostrzegawczych. O godz. 6. rano na stacji pomiarowej w Burzynie stan Biebrzy wynosił 339,4 cm, a w ciągu sekundy przepływało tędy niemal 103 tysiące litrów wody.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę