czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Ośrodek dla cudzoziemców w Łomży zostanie?

Wszystko wskazuje na to, że nie ośrodek dla uchodźców w Łomży zostanie zlikwidowany, ale białostocki hotel robotniczy Iga – podaje Gazeta Wyborcza. Firma zarządzająca trzema dziś funkcjonującymi w województwie podlaskim ośrodkami dla cudzoziemców – dwoma w Białymstoku i jednym w Łomży - do przetargu ogłoszonego przez Urząd ds. Cudzoziemców zgłosiła tylko dwie oferty - białostockiego ośrodka Budowlani oraz Zajazdu „Zacisze” w Łomży.

Firma nie zgłosiła do dalszego prowadzenia ośrodka usytuowanego w Białymstoku w hotelu robotniczym Iga. Jak informuje Gazeta przeważyły warunki lokalowe, które w Idze są najsłabsze.

Przypomnijmy likwidacji ośrodka dla cudzoziemców znajdującego się w Zajeździe „Zacisze” przy ul. Wesołej 117 w Łomży jeszcze w ubiegłym roku domagał się poseł Lech Kołakowski. Ostatnio, nieoczekiwanie, przeciwko utrzymywaniu Ośrodka w Łomży wypowiedział się także prezydent miasta, w którego imieniu z dyrektorem Urzędu ds. Cudzoziemców rozmawiał zastępca prezydenta Krzysztof Choiński.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0