niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

PWSIiP przejmie majątek „Medyka”

Państwowa Wyższa Szkoły Przedsiębiorczości i Informatyki w Łomży przejmie budynki polikwidowanej Szkole Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży. Decyzję taką, przy tylko jednym głosie wstrzymującym się, podjęli radni Sejmiku województwa podlaskiego. Już wcześniej władze województwa i władze uczelni uzyskały porozumienie odnośnie przejęcia przez uczelnię nie tylko budynku dydaktycznego przy ulicy Wiejskiej 16 wraz z internatem, ale także nauczycieli, pracowników i uczniów „Medyka”.

Budynek Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży (www.medyklomza.pl)
Budynek Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży (www.medyklomza.pl)

Wartość przekazywanych uczelni nieruchomości wyceniono na ok. 8 mln zł, a ich wyposażenie to dalsze 3 mln zł. Wszystkie przejmowane nieruchomości PWSIiP ma wykorzystywać tylko i wyłącznie na cele statutowe. Jak zaznaczono w umowie notarialnej będzie obwarowanie, że inne ich przeznaczenia może skutkować przystąpieniem do procedury odebrania darowizny. Dziękując radnym sejmiku za darowiznę rektor PWSIiP Robert Charmas podkreśla, że uczelnia wywiąże się ze wszystkich zobowiązań jakie zawarła z władzami województwa.  

Warto dodać, że to już kolejna darowizna ze strony samorządowych władz województwa dla łomżyńskiej uczelni. W momencie powoływania PWSIiP (w 2004 roku) na jej potrzeby sejmik przekazał biurowiec przy ul. Poznańskiej 141 B (dziś ul. Akademicka 14) – obecną siedzibę główną uczelni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0