Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

PWSIiP przejmie majątek „Medyka”

Główne zdjęcie
Budynek Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży (www.medyklomza.pl)

Państwowa Wyższa Szkoły Przedsiębiorczości i Informatyki w Łomży przejmie budynki polikwidowanej Szkole Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży. Decyzję taką, przy tylko jednym głosie wstrzymującym się, podjęli radni Sejmiku województwa podlaskiego. Już wcześniej władze województwa i władze uczelni uzyskały porozumienie odnośnie przejęcia przez uczelnię nie tylko budynku dydaktycznego przy ulicy Wiejskiej 16 wraz z internatem, ale także nauczycieli, pracowników i uczniów „Medyka”.

Wartość przekazywanych uczelni nieruchomości wyceniono na ok. 8 mln zł, a ich wyposażenie to dalsze 3 mln zł. Wszystkie przejmowane nieruchomości PWSIiP ma wykorzystywać tylko i wyłącznie na cele statutowe. Jak zaznaczono w umowie notarialnej będzie obwarowanie, że inne ich przeznaczenia może skutkować przystąpieniem do procedury odebrania darowizny. Dziękując radnym sejmiku za darowiznę rektor PWSIiP Robert Charmas podkreśla, że uczelnia wywiąże się ze wszystkich zobowiązań jakie zawarła z władzami województwa.  

Warto dodać, że to już kolejna darowizna ze strony samorządowych władz województwa dla łomżyńskiej uczelni. W momencie powoływania PWSIiP (w 2004 roku) na jej potrzeby sejmik przekazał biurowiec przy ul. Poznańskiej 141 B (dziś ul. Akademicka 14) – obecną siedzibę główną uczelni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę