Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

PKS-y będą samorządowe?

O przyszłości działających w województwie podlaskim PKS-ów mają debatować dziś radni województwa. Pretekstem jest wniosek zarządu aby nieodpłatnie przejąć pięć państwowych spółek działających dziś w województwie czyli PKS-y w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach.

Jan Kwasowki, rzecznik marszałka województwa podlaskiego podawał, że podstawowym argumentem za przejęciem borykających się z kłopotami finansowymi spółek jest ten, że usług PKS-ów korzysta około 100 tysięcy osób.
- Zarząd Województwa czuje się odpowiedzialny za dostęp tak licznej rzeszy mieszkańców do transportu zbiorowego tym bardziej, że resort skarbu państwa chce w szybkim czasie sprywatyzować lub skomunalizować wszystkie PKS-y, co może okazać się bardzo dotkliwe zarówno dla pracowników, jak też pasażerów – podawał Kwasowski informując o inicjatywie zarządu.
Tymczasem jak się okazuje radni sejmiku są bardziej sceptyczni i obawiają się konsekwencji jakie przejęcie PKS-ów może mieć dla finansów województwa. Z tej przyczyny komisja skarbu i finansów Sejmiku negatywnie zaopiniowała przedstawiany przez zarząd województwa projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wystąpienia do Ministra Skarbu Państwa z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie na rzecz Województwa Podlaskiego 100 % akcji/udziałów Skarbu Państwa w spółkach PKS. Komisja proponuje radnym odrzucenie wniosku zarządu.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę