czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Zambrów w finale

Bargłów Kościelny i Zambrów to dwie gminy z województwa podlaskiego, które zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego konkursu „Lauru Gospodarności”. Konkursu pod patronatem prof. Jerzego Buzka, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, oraz Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Wystartowało w nim ponad 200 gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, z których do finału Kapituła wyłoniła 40 kandydatów.

Gminy o statuetkę Lauru Gospodarności będą oni ubiegać się w sześciu kategoriach. Statuetki Lauru Gospodarności otrzymają te samorządy, które przy realizacji projektów rozwijających infrastrukturę techniczną lub społeczną najefektywniej wykorzystały powierzone im środki zewnętrzne, w tym środki Fundacji, środki unijne bądź bankowe.
Najwięcej wyróżnień otrzymały samorządy z województw: podkarpackiego, wielkopolskiego, małopolskiego i śląskiego. Z województwa podlaskiego Kapituła do finału dopuściła tylko Bargłów Kościelny w powiecie augustowskim i Zambrów. Zwycięzców pierwszej edycji konkursu poznamy 5 czerwca podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0