Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bezpieczniejsza „61”

Główne zdjęcie
Droga 61

Przebiegająca przez Ostrołękę, Łomżę i Grajewo droga krajowa nr 61 weszła do programu „Drogi Zaufania”. To kompleksowy program poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce prowadzony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Poprawa bezpieczeństwa na „61” rozpocznie się od odcinka Kisielnica – Szczuczyn.

- Program „Drogi zaufania" powstał, by chronić życie i zdrowie użytkowników dróg krajowych – mówi Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA. - Program składa się przede wszystkim z prac inżynieryjnych, które mają poprawić bezpieczeństwo drogowe kierujących, ale również pieszych.
I właśnie kilka z takich prac zamierzają drogowcy wykonać jeszcze w tym roku na naszej „61”. 
- Na odcinku Kisielnica - Szczuczyn zostaną „wyniesione” wyspy na skrzyżowaniach które dzisiaj są tylko wymalowane, będą zamontowane znaki aktywne, i punktowo oświetlenie w rejonie miejscowości: Kisielnica, Michny, Łubiane, Surały, Obrytki i Sokoły. Poza tym zbudowane zostaną też chodniki w Kisielnicy (0,95km), oraz na odcinku Smolniki – Stawiski (1,1km) – wylicza Malinowski.

Przypomnijmy, że program „drogi zaufania” rozpoczął się od realizowanego w 2007 roku projektu „bezpieczna ósemka”.  Wówczas był to najdłuższy i najniebezpieczniejszy szlak komunikacyjny w Polsce. W roku 2008 program objął juz osiem kolejnych dróg krajowych (wszystkie o numerach od 1 do 9), a obecnie prowadzony jest na pozostałych osiemdziesięciu ośmiu trasach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę