wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Laury dla sportowców

Magdalena Żebrowska, Drużyna Publicznego Gimnazjum Nr 8 w Łomży w piłce nożnej chłopców, Marcin Mroczkowski i Marek Mackiewicz to laureaci Łomżyńskich Laurów Sportowych za 2009 rok. Już po raz piąty nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury fizycznej wręczył prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Magda Żebrowska została nagrodzona w kategorii sportowiec. To kulomiotka z  Ludowego Klubu Sportowego „Narew - Kurpiewski” Łomża. Podopieczna trenera Wojciech Błachnio ma na swym koncie m.in. brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów w LA i  Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w LA. Magda jest członkiem kadry narodowej juniorów w pchnięciu kulą.
W tej samej kategorii prezydenckie laury zdobyła także drużyna Publicznego Gimnazjum Nr 8 w Łomży w piłce nożnej chłopców, która zdobyła pierwsze miejsca w Ogólnopolskim Turnieju „Młode Lwy Gdańskie” i trzecie w Ogólnopolskim Finale Gimnazjady w Piłce Nożnej, a kilku członków drużyny: Adrian Mleczek, Patryk Szymański, Maciej Malinowski i Marcin Konopka zostało powołanych do reprezentacji województwa podlaskiego.
W kategorii trener prezydencką nagrodę otrzymał Marcin Mroczkowski nauczyciel wychowania fizycznego i trener drużyny piłki nożnej chłopców Publicznego Gimnazjum Nr 8 w Łomży.
Ostatnim z nagrodzonych – w kategorii sponsor – został Marek Mackiewicz właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowego Marexim. Jak podano w uzasadnieniu jest sponsorem grup młodzieżowych Łomżyńskiego Klubu Sportowego, ale także wielu wydarzeń sportowych w Łomży.

Sportowe Laury prezydent wręczał  w towarzystwie Wojciecha Fortuny - Mistrza Olimpijskiego w skokach narciarskich, Marjana Woronina Wicemistrza Olimpijski w sztafecie 4x100 metrów,  Anny Rostkowskiej najbardziej utytułowanej czynnej lekkoatletki z regionu (z klubu Athletics Jakać Młoda), która przed dwoma laty startowała na Olimpiadzie w Pekinie.. Mistrzowie sportu przyjechali do Łomży na Inaugurację Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0