Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Pomagamy powodzianom?

Pierwsze pieniądze z Łomży we wtorek trafiły na konto Caritas Polska. Środki ze swoich rezerw przesłała Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Teraz apeluje do mieszkańców diecezji o finansowe i rzeczowe wsparcie powodzian. Są już pierwsze wpłaty indywidualne na konto łomżyńskiej Caritas. Ludzie przekazują po 100, 200 zł, największa jak dotychczas wpłata to 1000 zł. Łącznie dla powodzian łomżanie przekazali niespełna 3000 zł. Pieniądze dla mieszkańców zalanych terenów wrzucali też do puszki Caritas radni miasta Łomży. Zbiórka odbyła się z inicjatywy radnej, Bogumiły Olbryś. Obecni na sali obrad wyciągnęli ze swoich portfeli nieco ponad 500 zł.

Caritas czeka na żywność trwałą, a także nowe koce, śpiwory, pościel, materace i odzież oraz środki czystości. Dary można przynosić do świetlicy Caritas przy ul. Giełczyńskiej 20 (Dom Księży Emerytów). W środę było tam zaledwie kilkanaście butelek wody i konserwy. Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. Andrzej Mikucki apeluje o wsparcie. Podkreśla, że pomoc jest niezbędna i musi trafić do powodzian jak najszybciej. Tymczasem do wczoraj darami nie można było nawet zapełnić bagażnika...

Łomżyńska Caritas zebrane pieniądze i dary rzeczowe chce przekazać mieszkańcom diecezji płockiej. To rejon, który dotkliwie odczuł skutki powodzi, poza tym leży najbliżej diecezji łomżyńskiej. - Nie chcemy, żeby koszty transportu przekroczyły wartość darów – podkreśla ks. Andrzej Mikucki. Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej wybiera się dziś do Warszawy. Tam ma spotkać się z przedstawicielami organizacji charytatywnych, które również organizują pomoc dla powodzian. Celem rozmów jest skoordynowanie działań na rzecz poszkodowanych w wyniku kataklizmu i wskazanie miejsc, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna.

Łomżanie dary mogą przynosić do świetlicy Caritas przy ul. Giełczyńskiej 20 od godz. 8 do 18.
Pieniądze mogą wpłacać na konto: 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010 z dopiskiem „powódź”.

Akcje pomocy powodzianom organizują także na swoich terenach parafialne zespoły Caritas, a młodzież zachęcają do ofiarności członkowie szkolnych kół tej organizacji.
W najbliższą niedzielę 30 maja w całej Polsce po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek  na rzecz ofiar powodzi.

as


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę