Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Czy burmistrz Jedwabnego straci w końcu stanowisko?

Wojewoda podlaski wydał zarządzenie wygaszające mandat burmistrza Jedwabnego - poinformowała dyrektor wydziału prawnego PUW Lidia Stupak. Nastąpiło to po tym jak radni Jedwabnego, mimo przypomnień zapisów ustawy samorządowej, dwukrotnie odmówili wypełnienia tych formalności. Wygaśnięcie mandatu burmistrza powinno zaś zostać stwierdzone po tym, jak został on skazany prawomocnym wyrokiem za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Radni jednak nie tylko jednogłośnie optowali za pozostawieniem burmistrza na dotychczasowym stanowisku, ale też podjęli decyzję, że gdyby został odwołany przez wojewodę, powinien objąć obowiązki sekretarza miasta.


Radni Jedwabnego mogą w ciągu miesiąca zaskarżyć zarządzenie wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę