Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Ostatnia szansa by załapać się do komisji

W piątek 28 maja mija termin zgłaszania kandydatów do pracy w komisjach obwodowych w wyborach prezydenckich wyznaczonych na 20 czerwca. Komisje powołuje wójt, burmistrz lub prezydent gminy, spośród osób zgłoszonych przez przez pełnomocników wyborczych komitetów, które wystawiły kandydatów.

W każdej komisji musi być od 5 do 9 osób.  Warunkiem koniecznym jest aby kandydat na członka komisji był mieszkańcem gminy na terenie której będzie pracowała komisja, w dniu wyborów miał co najmniej 18 lat i nie był pozbawionym praw wyborczych. Jeśli zgłoszonych kandydatów do pracy komisjach będzie więcej niż miejsc wójtowie będą musieli przeprowadzić losowanie...
W Łomży i na terenie pięciu powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego zostanie wyznaczonych 251 lokali wyborczych, a w każdym z nich będzie pracowała obwodowa komisja wyborcza. W samej Łomży będzie ich 33. Do zadań obwodowej komisji wyborczej należy przeprowadzenie głosowania w obwodzie, czuwanie w dniu wyborów nad przestrzeganiem przepisów prawa wyborczego w miejscu i w czasie głosowania oraz ustalenie wyników głosowania w obwodzie i przekazanie ich właściwej okręgowej komisji wyborczej.
Dodajmy, że za pracę w komisjach ich członkowie otrzymają wynagrodzenie. Przewodniczący komisji za dzień pracy dostanie 165 zł, jego zastępca 150 zł, a zwykły członek - 135 zł netto.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę