Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Dalekie i bliskie sukcesy „naszych” lekkoatletów

Główne zdjęcie
Anna Jesień

Weekend przyniósł dobre wyniki łomżyńskich lekkoatletów. Anna Jesień debiutująca w barwach LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża w swoim pierwszym tegorocznym starcie podczas Diamentowej Ligi w Szanghaju w Chinach, w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczyła trzecie miejsce. Czas 55,12sek. jest wypełnieniem minimum normy na Mistrzostwa Europy w Barcelonie, które wynosi 56,00.

- Osiągnięcie minimum na Barcelonę już w pierwszym starcie pozwoli to nam spokojnie przygotowywać się do tej imprezy - mówi Paweł Jesień trener i mąż zawodniczki. - Przed startem planem maksimum było miejsce na podium lub czas 55,5sek. I ewentualnie uzyskanie minimum na Mistrzostwa Europy.
Najbardziej utytułowana zawodniczka występująca obecnie w barwach łomżyńsko-śniadowskiego klubu następny start ma zaplanowany w San Antonio w Hiszpanii, gdzie rozgrywana jest Liga Europejska, a później pobiegnie w Bydgoszczy na Enea Cup.


Bardzo dobry wynik, ale zdecydowanie na mniejszą skalę, osiągnęła także Magdalena Żebrowska.  Zawodniczka LKS Narew-Kurpiewski Łomża podczas rozgrywanych zawodów Ligi Juniorów w Białymstoku ustanowiła nowy rekord Ziemi Łomżyńskiej w pchnięciu kulą - 15.25m. Do minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów w Kanadzie brakuję jej już jedynie 25 cm.
- Magda ma jeszcze kilka sprawdzianów, najbliższy w sobotę w Białej Podlaskiej – mówi trener Jan Kotowski wierząc, że minimum to jest w zasięgu możliwości młodej kulomiotki. 
W tych samych zawodach wartościowe wyniki uzyskali także inni zawodnicy klubu Narew Kurpiewski Łomża: Justyna Ormanowska w pchnięciu kulą - 12.42m, Marek Mogielnicki w trójskoku - 13.91m ,  i Paulina Wiśniewska w skoku w dal – 5.18m.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę