niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Dobkowski najlepszy w Europie!

Sebastian Dobkowski, zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, będzie reprezentował Polskę na odbywających się w Singapurze Igrzyskach Olimpijskich do lat 18. Podczas rozgrywanych w weekend w Moskwie europejskich eliminacji do Igrzysk Sebastian wygrał konkurencję rzut młotem uzyskując odległość 77,73m. Wynik ten był aż o cztery mety lepszy od tego jaki uzyskał zajmujący drugie miejsce Fin.

Sebastian Dobkowski
Sebastian Dobkowski

- Powiem szczerze - wraz z trenerami Chlebińskim i Niwińskim liczyliśmy na awans Sebastiana oraz nawet podium w Moskwie lecz nie sądziliśmy jednak, że będzie tak wspaniały wyniki i wręcz nokaut rywali – mówi Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.

77 metrów i 73 centymetrów Sebastiana to najlepszy wynik jaki na imprezie międzynarodowej uzyskał łomżyński lekkoatleta – podkreśla Korytkowski wyliczając dotychczasowe sukcesy reprezentantów miasta.
- Do tej pory indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Joanna Fiodorow (PREFBET - również tr. B. Chlebiński), która w ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Kowno) zajęła czwarte miejsce. Natomiast w sztafecie 4x400m na Mistrzostwach Europy Juniorów (Saloniki 1991) Artur Gąsiewski (tr. Sylwester Choiński) był drugi, a na Mistrzostwach Świata Juniorów  czwarty (Seul 1992), Arkadiusz Wojno (tr. A. Korytkowski) również na Mistrzostwach Świata Juniorów (Bydgoszcz 2008) zajął piąte miejsce.

W Moskwie  podczas europejskich eliminacji do Igrzysk Olimpijskich do lat 18 wystartowało troje wychowanków łomżyńskich klubów. Poza Sebastianem Dobkowskim byli tam także  Katarzyna Smakowska (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, tr. A. Korytkowski), która w biegu na 2000 m z przeszkodami zajęła miejsce 13, oraz Adrian Góralczyk (Narew Kurpiewski Łomża, tr. J. Kotowski), który w skoku w dal był 16.
Jak podkreśla Korytkowski Smakowska pojechała do Moskwy mocno przeziębiona, a na domiar złego biegnąc na 10 miejscu przewróciła się na ostatnim rowie z wodą i spadła na 13 lokatę.
- Góralczyk pojechał do Moskwy z niewyleczoną kontuzją mięśnia dwugłowego i to jest przyczyna słabszego występu – tłumaczy trener Jan Kotowski, podkreślając że Adrian w gronie 31 zawodników zajął 16 miejsce skacząc w dal na odległość 6,86m.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0