Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Drogi lepsze już nie będą...

Główne zdjęcie
źródło: GDDKiA - Raport o stanie technicznym nawierzchni asfaltowych i betonowych sieci dróg krajowych na koniec 2009 roku

Nawierzchnie dróg krajowych w województwie podlaskim należą do najlepszych w kraju – wynika z raportu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad o stanie technicznym nawierzchni asfaltowych i betonowych sieci dróg krajowych na koniec 2009 roku. Tylko 12% nawierzchni z 934 km dróg którymi administruje tu GDDKiA wymaga natychmiastowego remontu. - Raport ten dotyczy tylko nawierzchni dróg, a nie całych dróg. Jeśli jezdnia ma 6 metrów szerokości i ma przyzwoitą nawierzchnię, to będzie wskazywana jako dobra mimo, że szerokość drogi powinna wynosić minimum 7 metrów – mówi, studząc nico zachwyt, Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziały GDDKiA.

12 % dróg z nawierzchnią do natychmiastowego remontu, to 112 km 10 najważniejszych w województwie dróg. Niestety na wyremontowanie aż tylu kilometrów GDDKiA nie ma pieniędzy, a  drogowcy już przyznają, że za rok będzie gorzej.
- Szacujemy iż na koniec 2010 roku natychmiastowej naprawy będzie wymagało około 18%, czyli jakieś 170 km dróg – przyznaje Rafał Malinowski.
Okazuje się także, że podobnie będzie w całej Polsce.
- Stan dróg krajowych może ulec po raz pierwszy od kilku lat pogorszeniu – informuje w opublikowanym raporcie GDDKiA. - W 2010 roku ze wszystkich źródeł finansowania łączny strumień nakładów na odnowy nawierzchni sieci dróg krajowych szacowany jest na 467 mln zł. Jest to niespełna 15 % potrzeb natychmiastowych – czytamy w dokumencie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę