piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Łomżyńskie firmy przebudują drogi w Łomży...

Konsorcjum firm pod przewodnictwem łomżyńskiego Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego ma największe szanse na otrzymanie z ratusza zlecenia wartego niemal 38 mln zł. To właśnie to konsorcjum złożyło najkorzystniejszą ofertę na przebudowę i modernizację kilku odcinków głównych dróg w mieście m.in. Aleję Legionów (od Piłudskiego do granic miasta), Aleję Piłudskiego (od ul. Spokojnej do Szosy Zambrowskiej) wraz z Rondem Solidarności, oraz przebudowę i budowę nowego odcinka ul. Spokojnej.

Na ogłoszony przez miasto przetarg swoje oferty zgłosiły trzy konsorcja. Przez ostatnie dwa tygodnie były one oceniane przez specjalna komisje, która w piątek ogłosiła, że wybrała tę najkorzystniejszą.  To oferta konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego w Łomży – Lider Konsorcjum, BIK-PROJEKT Łomża i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów  „Dromo” z Ostródy. Roboty przy przebudowie łącznie około 8 km łomżyńskich ulic konsorcjum to wyceniło na 37 mln 954 tys 467,73 zł brutto.

W trakcie oceny zgłoszonych ofert odrzucono jedną z nich ofertę konsorcjum firm z Mińska Mazowieckiego i Zambrowa.

Przebudowa głównych dróg Łomży, jest jedną z trzech i jednocześnie najcenniejszą miejską inwestycją znajdującą się na liście indykatywnej projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Z tych środków miasto ma pozyskać na tę inwestycję (początkowo jej wartość szacowano na 52 mln zł) 31,5 miliona złotych dofinansowania. Zgodnie z planem wszystkie prace mają być zakończone jesienią przyszłego roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0