Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Kupujesz w wiejskim sklepie? Uważaj!

Informacje płynące z wyników kontroli sklepów w małych miejscowościach nie napawają optymizmem. Kontrolerzy inspekcji handlowej nieprawidłowości dopatrzyli się aż w 25 z 30 skontrolowanych wiejskich sklepów z województwa podlaskiego. Dotyczyły one nie tylko niewłaściwej prezentacji cen towarów, ale także posługiwania się wagami bez ważnych legalizacji i sprzedawania przeterminowanych środków spożywczych. Daty ich ważności były przekroczone nawet o 76 dni. Wśród sprawdzanych sklepów były także te na wsiach w okolicach Łomży.

Informację z wyników kontroli prawidłowości funkcjonowania placówek detalicznych na rynku wiejskim przekazał Leszek Mironiuk z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku. To właśnie kontrolerzy tej placówki dokładniej przyjrzeli się jak działają wiejskie sklepy. Sprawdzili 30 tego typu placówek działających m.in. w  miejscowościach: Jabłonka Kościelna, Boguszyce, Miastkowo i Olszyny.
- Nieprawidłowości ujawniono w 25  placówkach, co stanowi 83 % objętych kontrolą – podaje Mironiuk. - Stwierdzone uchybienia dotyczyły posługiwania się narzędziami pomiarowymi bez    ważnych dowodów legalizacji w 13 placówkach, naruszenia przepisów o cenach - w 12 podmiotach, oraz oferowania do sprzedaży przeterminowanych środków spożywczych - w 11 placówkach.
Sklepy te oferowały przeterminowane przede wszystkim wyroby mięsne, cukiernicze, mleczne, zbożowe oraz  koncentraty spożywcze.
- Daty ważności zostały przekroczone od 4 do 76 dni – mówi Leszek Mironiuk, dodając że kontrolerzy za każdym razem gdy ujawniali przeterminowane produkty żądali ich wycofania ze sklepów.
Cała kontrola, poza wnioskami nie napawającymi optymizmem, zakończyła się także nałożeniem na właścicieli sklepów aż 27 mandatów karnych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę