Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Myśli i słowa Jana Pawła II

Luiza Piechura z XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu przed Angeliką Gontarską z III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży wśród szkół ponadgimnazjalnych oraz Diana Gałkowska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Płaskiej przez Aleksandrą Roman z Katolickiego Gimnazjum im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku wśród gimnazjów to laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. Wczoraj w Łomży odbył się finał Olimpiady, a jej uczestniczy musieli wykazać się wiedzą na temat myśli, życia i twórczości Papieża Polaka. - Raduje się serce każdego Polaka, kiedy widzi, że młodzi ludzie, mimo upływu czasu chcą sięgać do myśli, do dorobku papieża Jana Pawła II – mówił bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej, podsumowując konkurs.

Konkurs wspólnie organizowały: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Podlaska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II oraz wydziały nauczania Kurii Metropolitalnej  w Białymstoku i Kurii Diecezjalnej w Łomży. Zgłosiło się do niego łącznie 43 szkoły z pięciu województw: podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Nim wyłoniono laureatów wcześniej odbyły się dwa etapy konkursu – szkolny i wojewódzki. Rozpoczęcie trzeciego etapu, czyli finał   Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” odbyło się wczoraj w Publicznym Gimnazjum  nr 2 w Łomży  im. Jana Pawła II, w Łomży. Po nim uczestnicy, jury, organizatorzy i oraz zaproszeni goście przenieśli się do sali Filharmonii Łomżyńskiej, gdzie odbyła się gala finałowa i specjalny  koncert jubileuszowy dedykowany Papieżowi  Janowi Pawłowi II w 90 rocznicę urodzin. W koncercie pt. „Przekroczyć próg nadziei” wykorzystano fragmenty tekstów z dzieł Jana Pawła II, które recytował Dariusz Wójcik. Wraz z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego, wystąpili także Ewa Głażewska (sopran) oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę