Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sprzeciwy ws. budowy lotniska w okolicach Sanik

Przyrodnicy, działacze organizacji ekologicznych oraz mieszkańcy Tykocina i okolic nie chcą regionalnego lotniska w sąsiedztwie wsi Saniki. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku wpłynęło 40 odwołań przeciwko decyzji zezwalającej na lokalizację lotniska w na tym terenie.

Organizacje ekologiczne zwracają uwagę na braki w raporcie sporządzonym przez inwestora. Ich zdaniem brakuje w nim ocen wpływu przedsięwzięcia na sąsiadujące obszary Natura 2000.

Z kolei okoliczni mieszkańcy argumentują, że decyzja lokalizująca lotnisko została podjęta bez uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz z pominięciem interesów rolniczych rodzin, które od pokoleń prowadzą tam gospodarstwa.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku nie chce komentować zarzutów zawartych w odwołaniach. Jak informuje rzecznik RDOŚ, Małgorzata Wnuk - teraz wszystkie dokumenty zostaną wysłane do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. Ostatecznie, to tam będą podjęte wiążące decyzje dotyczące lokalizacji lotniska.

Zdaniem RDOŚ, decyzja o lokalizacji lotniska w okolicach wsi Saniki jest najlepszym z analizowanych wariantów. To tam lotnisko ma mieć najmniejszy wpływ na życie ptaków a także pod wycinkę ma być przeznaczona najmniejsza powierzchnia lasów. Dodatkowo jest to najbliższa od Białegostoku lokalizacja, co nie jest bez znaczenia w przypadku czasu przeznaczonego na dojazdy.

Regionalne lotnisko ma powstać do 2015 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę