Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

„Zbrodnia Katyńska” i „Metryki katyńskie”

20 plansz ze zdjęciami z Katynia, nazwiska ofiar i informację o wydarzeniach sprzed 70 lat prezentowanych jest w budynku Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej wystawa pt. „Zbrodnia Katyńska”. Wśród mordowanych Polaków byli także łomżanie.

„Zniknęli ze świata w jednym miejscu i czasie: w kwietniu i maju 1940 roku zostawiając po sobie tylko dwa prawdziwe ślady: jeden to zbiorowe mogiły na obcej ziemi a drugi to ślad w pamięci – mówił o ofiarach Zbrodni Katyńskiej, Cezary Kuklo, dyrektor białostockiego oddziału IPN, prezentując po raz pierwszy wystawę  pt. „Zbrodnia Katyńska” w kwietniu w Białymstoku.
Wśród zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje byli również mieszkańcy Łomży lub osoby urodzone w mieście.  W Archiwum Państwowym w Białymstoku Oddział w Łomży znajdują się akty urodzeń większości z nich. Teraz skany tych aktów można zobaczyć na stronie internetowej Archiwum.

Wystawę pt. „Zbrodnia Katyńska” można oglądać do 7 czerwca w siedzibie PWSIiP przy ul. Akademickiej 14 w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę