czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Zmarł hm. Ludwik Żelechowski HR

Po kilkuletnim zmaganiu się z różnymi chorobami, rankiem 19 maja 2010 roku odszedł na wieczną wartę hm. Ludwik Żelechowski HR. - Łomżyńskie środowisko harcerskie wiele straciło. Odszedł od nas Wielki Człowiek: skromny, radosny, uśmiechnięty, niosący na co dzień chętną pomoc bliźnim. Zawsze umiejący znaleźć wspólne tematy z każdym – bez względu na wiek – wspomina zmarłego hm. Henryk F. Karwowski HR, naczelnik PH 101 w Łomży.

Ludwik Żelechowski
Ludwik Żelechowski

Śp. Ludwik Żelechowski z zawodu był nauczycielem. Jako emeryt, do końca pomagał przy szkoleniu kadr nauczycielskich w łomżyńskim ODN.
- Był także wieloletnim instruktorem Harcerstwa Zambrowskiego i Łomżyńskiego, organizatorem obozów wędrownych i stałych, „od zawsze” był w Komisji Historycznej ówczesnej Łomżyńskiej Chorągwi im. SGO „Narew”, a potem Hufca w Łomży, gromadząc i ratując od zapomnienia dzieje naszego, niemal 100-letniego Łomżyńskiego Harcerstwa – mówi hm. Henryk Karwowski podkreślając, że  swoje harcerskie doświadczenie przekazywał młodym adeptom zdobywającym pierwsze instruktorskie szlify uczestnicząc w pracach Komisji Stopni Instruktorskich i  Kapitule Stopni Starszoharcerskich.
Zmarły za swą zawodową i społeczną pracę wyróżniony wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i harcerskimi…

Uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Żelechowskiego odbędą się w najbliższą sobotę 22 mają. Wyprowadzenie ciała z kaplicy przedpogrzebowej „Marczyk” ul. Przykoszarowa w Łomży zaplanowano na godzinę10.00, następnie Msza Święta w kościele p.w.  Miłosierdzia Bożego przy ul. Kardynała Wyszyńskiego,a po niej pochowanie na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej w Łomży.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0