Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmarł hm. Ludwik Żelechowski HR

Główne zdjęcie
Ludwik Żelechowski

Po kilkuletnim zmaganiu się z różnymi chorobami, rankiem 19 maja 2010 roku odszedł na wieczną wartę hm. Ludwik Żelechowski HR. - Łomżyńskie środowisko harcerskie wiele straciło. Odszedł od nas Wielki Człowiek: skromny, radosny, uśmiechnięty, niosący na co dzień chętną pomoc bliźnim. Zawsze umiejący znaleźć wspólne tematy z każdym – bez względu na wiek – wspomina zmarłego hm. Henryk F. Karwowski HR, naczelnik PH 101 w Łomży.

Śp. Ludwik Żelechowski z zawodu był nauczycielem. Jako emeryt, do końca pomagał przy szkoleniu kadr nauczycielskich w łomżyńskim ODN.
- Był także wieloletnim instruktorem Harcerstwa Zambrowskiego i Łomżyńskiego, organizatorem obozów wędrownych i stałych, „od zawsze” był w Komisji Historycznej ówczesnej Łomżyńskiej Chorągwi im. SGO „Narew”, a potem Hufca w Łomży, gromadząc i ratując od zapomnienia dzieje naszego, niemal 100-letniego Łomżyńskiego Harcerstwa – mówi hm. Henryk Karwowski podkreślając, że  swoje harcerskie doświadczenie przekazywał młodym adeptom zdobywającym pierwsze instruktorskie szlify uczestnicząc w pracach Komisji Stopni Instruktorskich i  Kapitule Stopni Starszoharcerskich.
Zmarły za swą zawodową i społeczną pracę wyróżniony wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi i harcerskimi…

Uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Żelechowskiego odbędą się w najbliższą sobotę 22 mają. Wyprowadzenie ciała z kaplicy przedpogrzebowej „Marczyk” ul. Przykoszarowa w Łomży zaplanowano na godzinę10.00, następnie Msza Święta w kościele p.w.  Miłosierdzia Bożego przy ul. Kardynała Wyszyńskiego,a po niej pochowanie na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę