niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Woda w piwnicach i...

Przede wszystkim z piwnic domów mieszkalnych, ale także z obory, chlewni a nawet budynku nastawni kolejowej wypompowywali wodę strażacy z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak informuje dyżurny KM PSP w Łomży w ciągu doby strażaków wzywano 16 razy do tego typu zdarzeń. Tym razem najwięcej interwencji podejmowano w miejscowościach na zachód i północny-zachód od Łomży – w gminach Miastkowo, Zbójna, Łomża i Piątnica.

Straty spowodowane przez wodę w poszczególnych gospodarstwach nie są duże, ale każda z interwencji strażaków zajmuje co najmniej godzinę. Strażacy mówią, że ziemia w tej chwili jest tak nasiąknięta, że nie już przyjmuje nowej wody, która spływa w zagłębienia zalewając położone niżej budynki.

Z prognoz meteorologicznych wynika, że dziś w dalszym ciągu możliwe są opady, ale już nie tak intensywne jak w ostatnich dniach, a po południu miejscami wystąpią burze. Niemniej pogoda powoli ma się poprawiać. Już dziś będą także większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 18 do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w czasie burz silny i porywisty, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalne mgły. Temperatura minimalna od 10 do 12°C. Wiatr slaby północno-wschodni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0