Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Woda w piwnicach i...

Przede wszystkim z piwnic domów mieszkalnych, ale także z obory, chlewni a nawet budynku nastawni kolejowej wypompowywali wodę strażacy z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak informuje dyżurny KM PSP w Łomży w ciągu doby strażaków wzywano 16 razy do tego typu zdarzeń. Tym razem najwięcej interwencji podejmowano w miejscowościach na zachód i północny-zachód od Łomży – w gminach Miastkowo, Zbójna, Łomża i Piątnica.

Straty spowodowane przez wodę w poszczególnych gospodarstwach nie są duże, ale każda z interwencji strażaków zajmuje co najmniej godzinę. Strażacy mówią, że ziemia w tej chwili jest tak nasiąknięta, że nie już przyjmuje nowej wody, która spływa w zagłębienia zalewając położone niżej budynki.

Z prognoz meteorologicznych wynika, że dziś w dalszym ciągu możliwe są opady, ale już nie tak intensywne jak w ostatnich dniach, a po południu miejscami wystąpią burze. Niemniej pogoda powoli ma się poprawiać. Już dziś będą także większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 18 do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w czasie burz silny i porywisty, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalne mgły. Temperatura minimalna od 10 do 12°C. Wiatr slaby północno-wschodni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę