Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Prokurator z immunitetem

Po raz kolejny sąd dyscyplinarny dla prokuratorów nie zgodził się na uchylenie immunitetu łomżyńskiemu prokuratorowi, byłemu szefowi łomżyńskiej prokuratury rejonowej. Prokuratura w Gdańsku podejrzewa go o współpracę z gangsterami z grupy „Generała”, których procesy z oskarżenia gdańskich śledczych właśnie trwają.

Pierwszy wniosek o uchylenie immunitetu łomżyńskiemu prokuratorowi prokuratorzy z Gdańska złożyli jeszcze 2008 roku. Wówczas dwukrotnie – najpierw Sąd Dyscyplinarny dla Prokuratorów, później Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny dla Prokuratorów uznał, że przedstawiane przez gdańskich śledczych dowody nie są wystarczające do uchylenia immunitetu łomżyńskiemu prokuratorowi. Prokuratura w Gdańsku na początku tego roku ponownie złożyła wniosek o uchylenie immunitetu. Tym razem dowodów rzekomej współpracy z gangsterami miało być jeszcze więcej. Niemniej zarówno sąd w pierwszej instancji - a teraz także w drugiej – ponownie uznały, że niema podstaw do odebrania immunitetu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę