Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża w Moskwie

Główne zdjęcie
Katarzyna Smakowska

Troje zawodników z Łomży będzie uczestniczyło w odbywających się w Moskwie europejskich eliminacjach na Igrzyska Olimpijskie do lat 18, które w sierpniu mają odbyć się w Singapurze. Do Moskwy pojedzie Sebastian Dobkowski i Katarzyna Smakowska z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, oraz Adrian Góralczyk z LKS Narew Kurpiewski Łomża.

Adrian Góralczyk
Adrian Góralczyk
Sebastian Dobkowski
Sebastian Dobkowski

Polski Związek Lekkiej Atletyki podał właśnie skład reprezentacji Polski juniorów młodszych na europejskie eliminacje na  Igrzyska Olimpijskie do lat 18 (21-23.05). W skład reprezentacji weszło 12 zawodników i 17 zawodniczek z 27 klubów. 25 klubów jest reprezentowanych przez jednego zawodnika, a jedynie L LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i TL Ruda Śląska mają po dwóch przedstawicieli, a Łomża jako jedyne miasto w Polsce może pochwalić się aż trzema zawodnikami .
Awans automatyczny na te zawody uzyskał Sebastian Dobkowski (ZSR Krzyżewo - LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), który w rzucie młotem 5kg uzyskał wynik 72,93 cm już w pierwszym konkursie 1 maja w Bydgoszczy uzyskał minimum na „Moskwę”. Każdy z pięciu ważnych rzutów Sebastiana było powyżej obowiązującego wskaźnika do reprezentacji, które wynosiło 69m.
Katarzyna Smakowska (II LO Łomża – LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża) również 1 maja w Bydgoszczy na 2000m z przeszkodami uzyskała I klasę sportową, a jej wynik 6.59,02 to czwarty rezultat w historii Polskiej lekkiej atletyki na tym dystansie (kat. junior młodszy).
Adrian Góralczyk (II LO Łomża – LKS Narew Kurpiewski Łomża) w skoku w dal w swoim pierwszym starcie 30 kwietnia w Poznaniu uzyskał dobry rekord życiowy 7m 17cm co dało mu upragniony awans.
Adrian od czterech lat trenuje pod bacznym okiem trenera Jana Kotowskiego. Rozpoczynając przygodę ze sportem rezultatem 5.24m (2006r), 2007 rok zakończył wynikiem 6.12m, 2008 – 6.89, 2009 – 7.12m, a tegoroczny rezultat 7.17m jest jego rekordem życiowym.

Awans aż trzech osób z łomżyńskich klubów na tę imprezę świadczy o bardzo dobrej pracy całego środowiska lekkoatletycznego, w naszym mieście, która po raz kolejny przynosi bardzo dobre efekty – mówi Andrzej Korytkowski, prezes  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.  - Ciekawostką jest, że Łomżę w Moskwie będą reprezentowali młodzi ludzie z Małego Płocka (A. Góralczyk), Cydzyna Starego (K. Smakowska) i Sokół (S. Dobkowski). Pokazuje to, że współpraca z nauczycielami i szkołami z tzw. „terenu” przynosi wspaniałe owoce.
W Moskwie zawodnicy będą walczyć o przepustkę do Singapuru i aby uzyskać awans na zawody do Azji należy zająć miejsce w limicie przyznanym Europie tj. w rzucie młotem – 9 miejsc, a w skoku w dal i biegu na 2000prz. 6 miejsc. Z jednego kraju może awans wywalczyć tylko jedna osoba. W naszym przypadku dotyczy to tylko Kasi Smakowskiej, która oprócz rywalek z zagranicy będzie rywalizowała z rekordzistką Polski Katarzyną Dulak. Natomiast Góralczyk i Dobkowski to jedyni reprezentanci Polski w swoich konkurencjach.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę