Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńskie uczelnie w Rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw

Uniwersytet Warszawski pokonał Jagielloński i po dwóch latach wrócił na pierwsze miejsce Rankingu szkół wyższych 2010 dziennika „Rzeczpospolita” i wydawnictwa „Perspektywy”. Wśród ocenianych uczelni są także trzy łomżyńskie, przy czym każda z nich znajduje się w innej kategorii, stąd trudno określić która z nich jest lepsza.

Uczelnie oceniane są według prestiżu, siły naukowej, innowacyjności, warunków studiowania oraz umiędzynarodowienia studiów.

W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich wśród 96 ocenianych uczelni na 15 pozycji znalazła się Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. Uczelnia, której wskaźnik w tym roku wyniósł 42.47 punktu najlepiej wypadła pod  względem warunków studiowania – aż 72,2 punktu na 100 możliwych.

W rankingu niepublicznych uczelni licencjackich 22 miejsce (na 71 ocenianych) zajęła Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży. Jej wskaźnik rankingowy to  64.28 punktu, i podobnie jak WSA najwięcej zyskała za warunki studiowania – 65,9.

W rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych wysoko – na 6 miejscu (na 25 ocenianych) jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia najwięcej punktów zyskała za innowacyjność - 100 ( czyli maksymalną ilość), oraz za siłę naukową – 83 punkty (warunki studiowania – 63,3). PWSIiP najsłabiej wypada w dziale prestiż – raptem 1,7.

Ranking – jak podają organizatorzy - ma pomóc maturzystom w wyborze uczelni.
– Jeśli ktoś poważnie myśli o zdobyciu dobrego wykształcenia i kwalifikacji, to wie, że powinno się skończyć dobrą uczelnię, która oferuje coś więcej niż tylko przyzwoite warunki w akademiku – mówi „Rz” dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Bogusław Smólski, członek kapituły konkursowej.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę