Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalna przy WSA w Łomży jest inna niż wszystkie...

Główne zdjęcie
Gimnazjaliści podczas otwartych drzwi

Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Licea, technika i zawodówki z Łomży coraz silniej rywalizują o uczniów, zwłaszcza że z roku na rok niż demograficzny daje się im coraz bardziej we znaki. Stąd też coraz większe zainteresowanie kandydatami nie tylko z pobliskich gmin, ale także z okolicznych powiatów, którym łomżyńskie szkoły mogą zaoferować nie tylko naukę w większym mieście... ASP działająca przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży proponuje im m.in. bazę i kadrę pedagogiczną uczelni, a także sięgające 2,5 tys zł rocznie stypendia „Janka Muzykanta”.

Szkoła powstała dopiero w ubiegłym roku i mieści się w biurowcu WSA.
- Nasza bazą jest uczelnia – mówi Bożena Święczkowska. - W ubiegłym roku uruchomiliśmy jedną klasę Technikum Informatycznego, na bazie wydziału informatyki, w tym roku będzie też Technikum Budowlane na bazie wydziały budownictwa.
Święczkowska, która wczoraj oprowadzała potencjalnych nowych uczniów szkoły po budynku uczelni podkreślała, że  uczniowie mają do dyspozycji profesjonalnie wyposażone pracownie przedmiotowe i laboratoria uczelni, a także  nauczycieli akademickich, którzy uczą przedmiotów kierunkowych. Przedmiotów ogólnych uczą nauczyciele z innych łomżyńskich szkół. W tym roku są to przede wszystkim nauczyciele z II i I LO.
- Celem szkoły jest wypuszczenie ze szkoły młodych ludzi, którzy będą mieli gruntowne przygotowanie zawodowe, dające im gwarancję pracy, oraz dobrą maturę dającą szansę dalszego kształcenia się na najlepszych uczelniach w kraju – mówi Tadeusz Zaremba, dyrektor ASP.
Przed rokiem szkole udało się skompletować jedną klasę, w tym roku ma być ich już znacznie więcej.
- Chcielibyśmy przyjąć nawet do 100 osób – mówi Zaremba, dodając, że ASP jest szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej, a więc nauka dla uczniów jest bezpłatna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę